מלחמת פשקווילים, שמתנהלת בשבוע האחרון באלעד, מסעירה את התושבים. גורמים אנונימיים, שחתמו תחת השם "משמרות הקודש באלעד", הפיצו ברבים את שמותיהם של גבר ואישה וכינו אותה "פרוצים" בשל טענה למעשים אסורים מצדם. בעיר החרדית, היו מי שמחו על הפרסום וטענו בפשקוויל תגובה כי המפרסמים "משובשים בשכלם".

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

בשישי שעבר עשו דרכם עשרות אלפי תושבי אלעד לבתי הכנסת כדי להתפלל. למרבה הפתעתם, על לוחות המודעות הופיע פשקוויל בו נכתב: "בצער רב הננו לפרסם שעל פי תורתנו הקדושה יש להתרחק מהאישה (שמה שמור במערכת) שעושה מעשים חמורים ופרוצים ביותר, שאינם על פי תורתו הקדושה". בפשקוויל הובא בהמשך שמו של בחור "אשר מתעסק עימה בדברים שאי אפשר להעלות על הכתב", וכן צוינה כתובת מגוריה של האישה.פרסמו את שמות הגבר והאישה ואת מקום מגוריהם

יש לציין כי פשקוולים הם עניין שבשגרה בקרב הציבור החרדי, אולם הפעם התגובות היו שונות. תושבים שנחשפו למודעה, נותרו המומים מהצורה הבוטה בה נכתבו הדברים, שכללו גם איזכור מקום העבודה של השניים. מבחינתם, היה בכך משום הכפשת שמם של השניים ברבים. חלק מהתושבים טען כי הפרסום הוא מעשה חמור, ותגובה נגדית לא איחרה לבוא. "ידוע חומרת האיסור המלבין פני חברו", נטען בפקשוויל השני. "המודעה שפורסמה על ידי חסרי דעת ומשובשים בשכלם שלא על פי דעת תורה מוציאה שם רע ופוגעת באהבת ישראל".

לאחר פרסום שתי ההודעות התפתחה תרעומת בקרב תושבים רבים, שטענו כי אסור שדברים מעין אלה יגיעו לאלעד. "לא יכול להיות שהילדים הקטנים שלי יקראו דבר כזה ויבואו לשאול אותי מהי אותה פריצות, ומה זה מעשים אסורים", אמר אחד מהם. "הרבנים צריכים לצאת נגד התופעה הזו ולהוקיע אותה מכל וכל". לדבריו, אין ארגון "משמרות קודש" באלעד ומדובר בניסיון מכוער של גורם כלשהו לפגוע באדם אחר.

את תגובת הגבר והאישה לא ניתן היה להשיג.