בעלי הרכבים בעיר יכולים לנשום לרווחה. משטרת פתח תקוה עצרה כנופייה של חמישה גנבי כלי רכב, שפעלו בערי האזור. במהלך חקירה סמויה, שהתנהלה במשך חודש בתחנה, עלה כי שני חשודים הם תושבי העיר.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

לטענת המשטרה, החל מדצמבר אשתקד ועד לתחילת אפריל האחרון הורגשה באזור פעילות ערה של גניבת כלי רכב בדגש על פתח תקוה. מתברר כי כלי הרכב המועדפים על הכנופייה היו טנדרים ומכוניות מסחריות. לפיכך, החלה חקירה מאומצת במטרה להוריד משמעותית את התופעה, שתוארה כ"אימת בעלי הרכב באזור".

לפני כחודש זיהו שוטרים חשוד בפתח תקוה בשעת פעולה ופתחו אחריו במרדף. החשוד, שמתגורר בעיירה הפלסטינית עזון, קשר ארבעה מחבריו לאירועים האחרונים.

ראש צוות החקירה, פקד יגאל חסדאי, הסביר: "שניים מתוך הארבעה הם ישראלים תושבי פתח־תקוה. המטרה היתה לגנוב כלי רכב על פי הזמנה, ומשם הם הועברו לפירוק בשטחים. התושבים הפלסטינים קיבלו אלפי שקלים עבור ה'עבודה', ועשו זאת כדי לפרנס את משפחותיהם".

לדבריו, לאחר החקירה הובילו אותם חשודים לכ־35 כלי רכב שנגנבו, כשההערכה היא כי חברי הכנופייה אחראים לגניבה של למעלה מ־80 מכוניות. "חלק קטן מכלי הרכב שנגבו אותרו בטרם פורקו, אבל בכל זאת נגרם להם נזק", סיכם חסדאי. "המכוניות שאיתרנו הוחזרו לבעליהם".

נגד החמישה יוגשו בקרוב כתבי אישום.