מקרה שהתרחש השבוע בבית החולים בילינסון בפתח תקוה גרם למבוכה רבה בקרב מנהלי המוסד ועובדיו. רופא בכיר, המועסק במרכז הרפואי, נחקר בידי חוקרים מתחנת המשטרה בפתח תקוה בחשד כי התפשט מול מאבטחת, שבסך הכל ביקשה לעשות את עבודתה, וחשף בפניה את מבושיו.

• הצטרפו ל"ידיעות פתח תקוה" בפייסבוק

הרופא שהגיע למקום עבודתו כבכל בוקר, נעצר בעמדת הבידוק הביטחוני. כמו כולם, נעמד הרופא בעמדה והתבקש לעבור דרך מכשיר ה'מגנומטר', שתפקידו לאתר חפצים מתכתיים ולהשמיע צפצוף במקרה הצורך.

לטענת גורם משטרתי המעורב בחקירה, ברגע שהרופא עבר דרך המכשיר הופעלה האזעקה, שהתריעה כי הוא נושא עימו חפץ מתכתי. המאבטחת, שביקשה לפעול על פי הנהלים, הורתה לו לשוב על עקבותיו כדי לקיים בידוק יסודי יותר ולאתר את סיבת הצפצוף.

מהתלונה, שהוגשה במשטרה, עולה כי הרופא לא אהב את העיכוב נעמד מול המאבטחת, הפשיל את מכנסיו ותחתוניו, ונותר חשוף כשאיבר מינו מופנה כלפיה. על פי התלונה, בשלב זה, כשהוא ללא חלק תחתון, הוא אמר לה: "את רואה, אין עליי שום דבר", והמשיך בדרכו.

המאבטחת, שנמצאת במקום כדי לשמור על ביטחונו, נותרה המומה וחסרת אונים נוכח המעשה. בהמשך היא ניגשה לתחנת המשטרה בעיר והגישה תלונה נגד הרופא. יצוין, כי על פי חוק, חשיפת איבר מין שלא בהסכמת הצד השני נחשבת כ"מעשה מגונה", והעונש הקבוע בחוק בגינה עלול להגיע לשנת מאסר אחת.

מיד לאחר האירוע החמור כתב הרופא מכתב, בו הוא התנצל בפני העובדת על התנהגותו. עם זאת, בבית החולים לא מסתפקים במכתב והחליטו לנקוט נגדו בהליכים משמעתיים.

מהמרכז הרפואי נמסר בתגובה: "הרופא התנצל בכתב. עם זאת, בית החולים רואה את הנושא בחומרה רבה וינקוט בהליכים המשמעתיים המתחייבים על פי העובדות, כפי שתתבהרנה בחקירה המשטרתית".

ממשטרת מרחב השרון נמסר כי האירוע מוכר להם, וכי הוגשה תלונה בעטיו. "בעקבות הגשת התלונה נפתחה חקירה בנושא, וכעת הוא נבדק".