אלף שקל פיצוי תקבל תושבת שכונת אחדות בפתח תקוה מחברת קווים. הסיבה: נהגים בקו 25 שינו את מסלול הנסיעה מבלי להודיע למשתמשי התחבורה הציבורית. 'קווים' הסבירה כי הסטייה נובעת מעבודות תשתית נרחבות במסגרת הקמת הרכבת הקלה.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

האישה, המתגוררת ברחוב קיש, הלינה בכתב התביעה שהגישה נגד החברה כי "נהגי האוטובוס על דעת עצמם או על פי הוראות שקיבלו סוטים מהמסלול. בכך הם מונעים מאיתנו, ציבור הנוסעים, לקבל את השירות עליו שילמנו מראש ממקום עלייתנו לאוטובוס ועד למקום חפצנו. בפועל אנחנו נאלצים לכתת רגלינו מרחק הליכה של כתחנה ויותר".

בדיון שנערך לאחרונה בבית המשפט לתביעות קטנות בעיר הסבירה האישה בנוסף: "אם יש לי סלים מהשוק, אני חוזרת הביתה בלי כוחות. הנהג אומר לי לרדת עשרות מטרים לפני היעד בטענה כי הוא אינו מגיע עד לתחנה הסמוכה לביתי".

'קווים' הסבירה במהלך הדיון בבית המשפט כי היא מודעת לבעיה, אולם אין לה הרבה ברירות. "שידרגנו את הקו ושינינו לוחות זמנים", ציינה החברה. "המרחק שהיא נאלצת ללכת ברגל בין תחנה אחת לשניה הוא כ־100 מטר. מדובר בדברים שיכולים לקרות בשל שיבושי תנועה במסלול".

עוד הוסיפו נציגי חברת 'קווים' כי הסטייה במסלול, שנובעת בשל העבודות במרכז העיר, נועדה למעשה כדי להימנע מעיכוב בלוחות הזמנים. בסיום הדיון הסכימו הצדדים להסדר הכספי, והחברה תערוך בדיקה חוזרת על מצב הקו.