ילד בן 13 מאלעד, שהוכה מחוץ לבית ספרו בפתח תקוה על ידי קבוצת נערים, הגיש השבוע תביעה אזרחית נגד אחד התוקפים בסך של כ־2.5 מיליון שקלים. לטענתו, חזרו הנער וחבריו לאיים עליו באמצעות הרשת החברתית פייסבוק.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

לפני כארבעה חודשים עבר הילד מסכת התעללות קשה על ידי חבריו בבית הספר. כך, למשל, במהלך שיעור הספורט שנערך בבית הספר הוא ניגש לצד כדי לנוח, ובשלב זה הגיע הנתבע עם עוד ארבעה מחבריו כדי לסגור איתו חשבון בגין סכסוך ישן.

לאחר רגעים ספורים קפץ הנתבע על הילד מאחור, בעט בגבו והפילו על הרצפה. ארבעת חבריו הצטרפו לאירוע והחלו להכותו בפניו ובבטנו. בשל התקרית הקשה הובהל הילד לבית החולים, שם נקבע כי הוא סובל מזעזוע מוח. לאחר המקרה הוגשה תלונה במשטרה.

לטענת הילד, לפני כשבועיים חזרו הנתבע וחבריו להפחידו ברשת החברתית 'פייסבוק'. "הם אמרו לו כי בכוונתם לנקום בו על מה שקרה ועל שהוא עירב את המשטרה", ציין האב, שהחליט להימנע מהגשת תלונה נוספת במשטרה. "הפעם החלטתי לגשת ישירות לבית המשפט", הסביר.

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד דן אשכנזי, נטען כי מאז אירוע התקיפה השתנו חיי הילד ללא היכר: "הוא מתקשה לשוב לשגרת חייו, ביטחונו העצמי התערער, מצבו הנפשי הידרדר, והוא נתקף פחדים רבים".