עיריית פתח תקוה העסיקה משרד חקירות פרטי במטרה לבצע האזנות במשרדיה, כך עולה ממסמכים שהגיעו לידי mynet פתח תקוה. לטענת גורם עירוני, בוצע הדבר ללא צו בית משפט. ברשות המקומית טוענים כי האזנות בוצעו כלפי עובדים בחברת בת של העירייה, שנחשדו בהתנהלות המנוגדת לנהלים.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

במהלך החודשים האחרונים זוכים עובדי העירייה לביקורים של נציגי המשטרה, שמבקשים לחקור התנהלות לא נאותה. בנוסף, מתנהלת חקירה מטעם משרד האוצר, שבודק אפשרות לחריגות בשכר העובדים.

מתברר כי גם העירייה מקיימת חקירות פרטיות משלה. ממסמכים שבידי המערכת עולה כי לפני יותר משנה סופקו לעירייה על ידי חברה פרטית תמלילי שיחות שביצעו עובדים. מהמסמכים עולה בנוסף כי העירייה ביקשה להתקין מצלמות נסתרות באחת מבריכות השחייה בעיר במטרה לבדוק חשד לאי סדרים.

גורם עירוני המכיר את הפרשה אמר כי ראש העירייה, איציק אוחיון, ועוזריו ביקשו מהחברה לבצע את העבודות הללו, למרות שמדובר בצעד בעייתי. "מדובר בהתנהלות חמורה ביותר, שמעידה על דפוס התנהגות של אנשים אשר יש להם מה להסתיר", הסביר.

יצוין, כי העלות הכוללת של הבדיקות עלו למשלם המיסים העירוני כ־108 אלף שקלים. עם זאת, עדיין מדובר בסכום שאינו מחויב בהוצאת מכרז.

מהעירייה נמסר בתגובה: "בעת המדוברת עלה חשש כי עובדים המועסקים בחברת בת של העירייה פעלו בניגוד מוחלט לנהלים, באופן שחייב בדיקה מעמיקה ועקבית באמצעות משרד חקירות. אותם ממצאים הביאו לפיטורי העובדים שסרחו. העירייה מנהלת דין ודברים עם משרד החקירות באשר לשכר הטרחה".

לשאלת mynet פתח תקוה מדוע לא הוצא צו מבית המשפט, נמסר מהעירייה כי: "האזנות אלו אינן דורשות צו שכזה".

החברה שביצעה את ההאזנה סירבה להתייחס לידיעה.