אלון כץ (22), הסטודנט לתקשורת במרכז האוניברסיטאי אריאל, שחשף את דעותיו של יהורם גאון על המוזיקה המזרחית, לא מתחרט: "פעלתי לפי כל הכללים בקורס, והמרצים שלי מאשרים את זה", הסביר.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

כץ החל השנה ללמוד את הקורס 'ראיון עיתונאי', במסגרתו התבקש להכין ראיון עם דמות כלשהי. בעוד מרבית חבריו פנו למרצים או לסטודנטים אחרים, החליט כץ לנסות את מזלו בקרב אנשים מפורסמים. במהלך השיחה עם גאון אמר, בין היתר, הזמר: "המוזיקה מזרחית זה זבל שלא ברא השטן, אסון טבע. אני מייחל שהגל הארור הזה יעבור ויפנה את מקומו לאיכות".

אלא שמה שהחל כראיון במסגרת לימודית הפך לסערה תרבותית רבתי, במהלכה טען הזמר הלאומי שלא נתן אישור לפרסום הדברים. לדבריו, כץ הבטיח לו כי את הדברים יראו רק המרצים שלו. "המזכירה של גאון אמרה לי שאין שום בעיה שהראיון יפורסם,, טוען השבוע כץ להגנתו. "גאון עצמו גם לא אמר לי דבר לפני השיחה או אחריה. מעולם לא אמרתי לו שהראיון לא יתפרסם. יכול להיות שהוא לא תיאר לעצמו שתהיה כזאת סערה".

מתי הבנת את עוצמת הסיפור?
"המרצה שלי העיר אותי בבוקר ואמר לי שכל המדינה מדברת על הראיון שעשיתי. לא תיארתי לעצמי שיהיה כזה בלגן. התברר לי בדיעבד שעיתונאי ב'ידיעות אחרונות' ראה את הראיון בעיתון של המרכז האוניברסיטאי ופירסם את הסיפור".

יש משהו שהיית עושה אחרת?
"לא, אלה הדעות שלו והוא עומד מאחוריהן. אני חושב שהסיפור יצא קצת מפרופורציות בתקשורת. עבדתי לפי כל הכללים העיתונאיים. ביקשתי אישור וגם נתתי לו להביע את העמדה שלו. המרצים שלי אמרו שפעלתי לפי כל הכללים, ועשיתי פה עבודה נקייה וטובה. קיבלתי גם פרגון מהחברים, כולם מדברים עליי".

כץ, שמכהן בשעות הפנאי כשופט כדורגל במשחקי ילדים ונוער, רוצה להיות בעתיד עיתונאי. "מגיל צעיר אני אוהב את התחום ורוצה לעסוק בו", הוא מסביר. לדבריו, מאז התפוצצה הפרשה לא נוצר קשר בינו לגאון. "הייתי מעוניין לדעת מה הוא חושב, אבל הוא אמר את זה בתוכנית רדיו", הוא מסכם. "אני באמת לא חושב שיש לי על מה להתנצל".

ממשרדו של יהורם גאון נמסר בתגובה: "הסטודנט מעולם לא קיבל אישור לפרסום הראיון. האישור היחיד היה לשוחח לצורך עבודה אקדמית. גאון בסך הכל רצה לעזור לו, לאור הבקשה שלו. יש הרבה סטודנטים ותלמידים שמעוניינים לעשות עבודה על גאון, אבל מעולם לא היה דבר כזה. עשינו לו טובה, ובסוף הוא התנהג בצורה כזאת".