המערכת הפוליטית בפתח תקוה נכנסה בשבוע האחרון לסחרור לאחר שנפוצו שמועות לפיהן יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, צפוי להתמודד על ראשות העירייה. במקביל, אמר השבוע ראש העירייה, איציק אוחיון, לראשונה מאז מעצרו: "אני כאן כדי להישאר ולממש את תוכניותיי לשמונה השנים הקרובות".

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

מאז מעצרו של אוחיון נפוצו שמועות, לרבות על ידי הקרובים אליו ביותר, בדבר כוונתו לסיים בקרוב את תפקידו. לפיכך, העלו לאחרונה גורמים עירוניים את הכוננות, והחלו לבחון אופציות שונות לגבי איוש תפקידו. כך, למשל, יצאה מפלגת הגמלאים בהודעה לפיה אל"מ (במיל') שוקי שדה יהיה המועמד מטעמה לראשות העירייה.

כאמור, לבורסת השמות נזרק גם שמו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שמיהר להכחיש את השמועות. "אין לי כרגע שום כוונה לרוץ לתפקיד", אמר לוזון. גם בסיעת ש"ס בעיר, עליה נטען כי אם יתמודד לוזון הוא יזכה בתמיכתה, נבהלו מהשמועות על תמיכה אפשרית בו, וגורמים שונים בה מיהרו לפנות לשר הפנים, אלי ישי, בדרישה להבהרות.

כעבור זמן קצר יצאה הודעה רשמית מטעם המפלגה, לפיה: "כל ניסיון של מאן דהוא בעיר להשתמש בשמו של הגר״ע יוסף שליטא לטובת מאבק פוליטי אין לו כל אחיזה במציאות, לא ברמז ולבטח לא במפורש. בש״ס מחזקים את אוחיון ואת נציגי התנועה בעיר להמשיך ולהחזיר עטרה ליושנה".

בינתיים, חזר אוחיון ביום רביעי שעבר למשרדו בעירייה לאחר מעצר הבית והרחקתו על פי צו בית משפט. "בחודש האחרון אני זוכה לגילויי אהבה ותמיכה שכמותם לא חוויתי בכל שנות כהונתי כראש העירייה", אמר אוחיון. "אני נרגש ונותר ללא מילים נוכח גילויים אלה. יחד עם זאת, נפוצו בחודשים האחרונים שמועות מרושעות אודות מצב בריאותי ואודות מהלכיי בחודשים הקרובים. אבהיר ואדגיש: אני כאן כדי להישאר ולממש את תוכניותיי, מצב בריאותי איתן".