אירוע דרמטי במיוחד עבר על חן (29), תושבת אריאל במוצאי השבת האחרונה. במהלך צפייה באח הגדול, חשה בצירים ומיהרה להגיע לבית החולים בלינסון כדי ללדת את בנה השני אלא שבדרך השתנו התוכניות, והרך הגיח לאוויר העולם במושב הקדמי של הרכב, ממש בפתח בית החולים. "חשבתי שאספיק לראות את ההדחה באח הגדול, אבל הכל קרה מהר", סיפרה.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

לדבריה, בעת שהיא חשה צירים, היא התארגנה ליציאה לבית החולים. "פתאום ממש רציתי להוציא אותו", שיחזרה. "נסענו כל הדרך כמו משוגעים, וכשהגענו לחניה ביקשתי מבעלי לירן לקרוא לרופא. עד שמצאו אלונקה, הראש של התינוק כבר היה במושב הקדמי של האוטו. המיילד ביקש ממני לא להילחץ, אבל זה לא ממש הצליח".

כיצד הרגשת במהלך הנסיעה לבית החולים?
"כל הזמן חשבתי איך אגיע לקבלה. רציתי שזה יעבור. היו לי כאבי תופת. הייתי בטוחה שאני יולדת באמצע הדרך".
לדברי חן, המיילד שפגש אותה בבית החולים היה מקסים ואנושי. "הוא באמת ידע לעשות את העבודה", היא נזכרת. "תוך חמש דקות הייתי אחרי הכל. אחרי שזה נגמר צחקנו על זה. אחר כך בהתאוששות הוא סיפר לי מי הודח באח הגדול. חשבתי שאספיק לראות את התוכנית בחדר הלידה, אבל טעיתי".

זה לא ממש אידיאלי ללדת בחניה.
"זו היתה קצת פאדיחה. הדלת של הרכב היתה פתוחה ואני צרחתי. כשלקחו אותי באלונקה, הרבה עיניים הסתכלו.
בחיים לא האמנתי שלידה יכולה להתרחש כל כך מהר. מהרגע שהתחילו הצירים ועד הרגע שאחרי חלפו אולי שעה וחצי עד שעתיים".

המיילד איציק דוד סיפר: "קיבלתי הודעה טלפונית מהשער של בית החולים, לפיה אישה צריכה ללדת. מייד ירדתי עם ערכה וחבילת לידה, וכל הציוד הנדרש. יחד איתי היה גם כח עזר. ראיתי את האישה כורעת ללדת, והראש של התינוק כבר היה בחוץ. התלבשתי סטרילי וביקשתי מהבעל להזיז את הכסא אחורה. לאחר הלידה עליתי עם התינוק והבעל, ובהמשך הובאה האישה באלונקה לחדר. לאם ולבנה שלום".