תלמידים בישיבה הגדולה 'אור ישראל' בפתח תקוה מחו באחרונה נגד ראש המוסד, הרב יגאל רוזן, שביקש מהם למסור לו לבדיקה את מכשירי ה־mp3 שלהם. בשיא הוויכוח נזף בהם הרב ואמר: "אני לא קדאפי ולא מובארק. אם לא תרצו אותי כאן, אלך".

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

'אור ישראל' נחשבת לקפדנית ולקשה בעולם הישיבות החרדיות הליטאיות. כחלק מהנורמה הקפדנית במקום נאסר על התלמידים להחזיק מכשיר סלולרי, אפילו אם הוא כשר (כלומר, נטול האפשרות למסרונים), להיחשף לעיתונים חילוניים ולהאזין לרדיו.

לדברי גורם חרדי בעיר, ההקפדה על החוקים בישיבה כה נוקשה שאם, למשל, תלמיד מבוגר יחסית בגיל 22 יאחר לתפילת שחרית בבוקר, הוא יתבקש לעזוב את הישיבה לתמיד. לטענתו, לפני מספר חודשים הודח תלמיד שהחזיק באמתחתו טלפון נייד כשר.

כאמור, לאחרונה התבקשו תלמידים המחזיקים נגנים כמו mp3 ו־mp4 להעביר אותם לרב רוזן. גורם המקורב לנושא סיפר כי הרב התכוון לשלוח את המכשירים לטכנאי כדי שינטרל את האפשרות להאזין באמצעותם לרדיו.

עם זאת, התלמידים שממילא לא הפעילו את אופציית הרדיו, סירבו לעשות כן בטענה כי מהלך כזה ימנע מבעדם לתבוע מהחברה אחריות על נזקים עתידיים. לפיכך, הם ארגנו מיני מרד, וסרבו להעביר את המכשירים לידי הרב.

לטענת אותו גורם, כינס הרב רוזן את התלמידים בישיבה, עצם את עיניו ואמר כי הוא לא מסוגל להסתכל עליהם לאחר שלא צייתו לדבריו. "הוא איים להעיף את מי שלא ימלא אחר מבוקשו", ציין.

ביום חמישי האחרון שוב כינס הרב את תלמידיו באסיפה שנקראת 'ועד', ובה אמר: "אני לא קאדפי ולא מובארק. לא אדבק בכסא שלי, למדתם מהם לעשות הפיכות". עם זאת, לאחר מכן הוא ציין כי הוא יודע שכל בני הישיבה רוצים לראותו ממשיך בתפקידו.

יצוין, כי הרב רוזן נחשב לדמות משפיעה ביותר בעולם הרוחני בפתח תקוה. "לאחר פטירתו של הרב סלומון וכיוון שטרם התמנה רב ראשי הוא נחשב לדמות החרדית המרכזית בעיר", סיפר גורם המכיר אותו היטב.

מהרב רוזן לא נמסרה תגובה.