עימות בין תושבי ראש העין הוותיקה לעירייה בנושא המדחנים. לאחרונה החליטה הרשות המקומית לצבוע את שפת המדרכה במספר רחובות בכחול-לבן ולהציב מדחנים כדי להסדיר את התנועה בימי שישי. אלא שתושבים זועמים הגיעו לישיבת המועצה ודרשו מראש העירייה, משה סיני, לבטל את ההחלטה. סגנו של סיני, רזיאל אחרק, הצטרף אליהם וקרא להם לשקול שוב את ההחלטה.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

הרחובות המדוברים הם יהושע בן-נון, שלום מנצורה, השריון, חפץ חיים, חג'בי, הגר"א, אבן עזרא, כנפי נשרים, מודיעין, שלום זכריה ורבי עקיבא."לא ייתכן שמשפחות וחברים המגיעים אלינו לארוחה בימי שישי יצטרכו לשלם כסף", אמר מוטי שמריהו, המתגורר ברחוב חזון איש. "מעולם לא היתה בעיר חניה כחול־לבן. העובדה שהם אומרים כי זה רק בימי שישי היא שטויות. הם רוצים שנתרגל, ואז לעשות את זה באמצע השבוע".

כאמור, עשרות מהתושבים הגיעו השבוע לישיבת המועצה ודרשו מסיני לבטל את ההחלטה, אולם ראש העירייה סירב בתוקף. "נמשיך להפגין ולעשות בלגן", אמר תושב נוסף. "לא יהיה מצב שדווקא העיר הוותיקה תיצבע בכחול־לבן. זה לא הוגן. מדוע אנחנו צריכים לסבול? אנחנו לא חיים ברחוב דיזינגוף, אלא כולה בראש העין".

אחרק טוען כי אם התושבים מבקשים לא לצבוע את המדרכות בכחול־לבן, יש להתחשב בהם. "הם חיים פה ואני חושב שראוי שסיני ישקול את בקשתם", הוסיף.

מהעירייה נמסר בתגובה: "בשל מצוקת החניה סביב השוק נערכנו להסדרת החניה בימי שישי לטובת תושבים המתגוררים באזור. תושבים הגרים ברחובות אלו יקבלו מדבקת 'תו תושב' למכוניתם, שיקנה להם פטור מאגרת חניה. המהלך קיבל את אישור מועצת העיר ותכליתו להקל על התושבים. יש לציין כי יינתן פרק זמן הולם ליישום המהלך טרם מעבר לשלב הדו"חות ולניפוק תווי חניה לתושבי המקום".

עם זאת, מסרבים התושבים להשתכנע. "זה לא עוזר למי שבא לבקר אותנו", הסבירה אישה המתגוררת ברחוב מודיעין. "אין באמת בעיר מצוקת חניה, ובכוונתינו להפגין עד שהבעיה תיפתר".