לקוחות שרכשו דירה חדשה בפרויקט המגורים 'בולווארד' בפתח תקוה, פנו לאחרונה לעירייה בדרישה למצוא פתרון לנוף הנשקף מבתיהם. לטענתם, מדובר בשורות של מצבות הממוקמות בבית העלמין סגולה הסמוך.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

בימים אלו נבנה פרויקט מגורים של קבוצת גינדי, שזכה לכינוי 'גינדי בולווארד'. במסגרת המיזם הוקמו 10 בניינים יוקרתיים בני 10 קומות, שיוצרים מתחם סגור ואינטימי המוקף בפארקים, שבילי הליכה וגני משחקים. למרות שהדירות נמכרו לפני זמן והדיירים ידעו על מיקומו הסמוך של בית העלמין, הם דורשים כעת למצוא פתרון למצוקתם.

לדברי ממלא מקום ראש העירייה, מוטי זפט (מפד"ל), הפתרונות שהוצעו על ידם היו שתילת עצי ברוש או הקמת חומה גבוהה.

עם זאת, לפני כשבועיים התקיימה פגישה בנושא עם מנכ"ל חברא קדישא בפתח תקוה, טוביה פומנצ'יק, ששלל אפשרות לנטוע שדרת ברושים. לטענת פומנצ'יק, יצמחו שורשי העצים עמוק באדמה ויפגעו בשלמות המצבות.

מתברר כי גם הרעיון להקים חומה מחוץ לבית העלמין ירד מסדר היום אחרי שהתברר כי השטח הסמוך נמצא בבעלות משפחה פרטית מתל אביב, והדבר אינו מתאפשר. "בשלב זה המצב נותר על כנו, אבל אנחנו ממשיכים במאמצים למציאת פתרון", סיכם זפט.

מחברת 'גינדי' נמסר בתגובה: "הפרויקט נחשב לאחד המוצלחים שלנו בכלל ובפתח תקוה בפרט. בימים האחרונים החל שלב האיכלוס. לא ידוע לנו על פניות הקשורות לנוף, אבל בכל מקרה החברה תמיד תשמח לסייע לדיירים בגבול יכולתה".