ועדת השמות הממשלתית, האמונה על קביעת שמות ליישובים בישראל, דחתה לאחרונה את החלטת מועצת אריאל לקרוא לעיר על שמו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון. חברי ועדת השמות הביעו שביעות רצון מכך ששמה של העיר יישאר אריאל ותו לא.

לפני כעשרה חודשים נערכה באריאל ישיבת מועצה, שדנה בשינוי שמה של העיר ל'אריאל שרון' על שם ראש הממשלה לשעבר, שנמצא במצב של תרדמת בבית החולים בארבע השנים האחרונות. ראש עיריית אריאל, רון נחמן, הפציר בחברי המועצה לאשר את שינוי השם, מהלך שסבר שיועיל לעיר.

לאחר דיון סוער שהתקיים במועצה, הצליח נחמן להעביר את ההחלטה, ומועצת העיר אישרה את שינוי השם. ההחלטה עוררה הדים רבים בעיר, שחלק ממנה מורכב ממפוני גוש קטיף, שהתנגדו לקרוא לעיר על שם אחד מקברניטי תוכנית ההתנתקות. תושבים אחרים טענו כי עם כל הכבוד לשרון, הרי שאריאל קרויה כך על שם הבירה ירושלים, ואין כל צורך לשנות את שמה.

ל'ידיעות פתח־תקוה' נודע כי לאחרונה החליטה ועדת השמות הממשלתית של הכנסת שלא לאשר את בקשת המועצה באריאל ולפסול את הרעיון על הסף. "טוב מאד שהוועדה החליטה לפסול את שינוי השם", אמר חבר ועדת השמות, עזריה אלון. "אריאל שרון עודנו חי, ולא קובעים שם של מקום על שם בני אדם חיים. ההחלטה מוצדקת לחלוטין".

חבר מועצת אריאל אלי שבירו, שהתנגד למהלך, בירך על ההחלטה. "אני שמח שהוועדה הייתה מספיק אחראית כדי לא לתת תוקף להחלטת המועצה לשנות את שמה של העיר על שמו של אריאל שרון".

מעיריית אריאל נמסר בתגובה: "העירייה לא קיבלה שום הודעה מוועדת השמות הממשלתית. יחד עם זאת, ראש העירייה יכבד כל החלטה של הוועדה".