הנגרר בחניית הנכים ברחוב פינטו. צילום: שני רוזנצוויג

אחד הדברים הכי מעצבנים הוא לראות רכב חונה בחניית נכים כשאין לו תו נכה. עזות המצח והחוצפה שיש לאדם מתפקד לתפוס חנייה של אדם עם קשיים היא בלתי נתפסת. אבל מה אם בחניית הנכים אין רכב אלא נגרר שעומד במקום כבר שבועות ארוכים?

כך מספרת שני רוזנצוויג, שהגיעה לפתח תקוה לפני שבועיים: "הגעתי ביום שבת לחברה שלי שמתגוררת בסמוך למתנ"ס נפלאות ברחוב הרב מסעוד פינטו. רציתי לחנות קרוב ויש לי תו נכה ברכב. היו שם כמה חניות נכים, 2 היו תפוסות ובשלישית היה נגרר. אם שמים לב מרחוק יש בחולות ליד עוד נגררים של אותו בן אדם והוא תופס גם את החנייה הזאת".

מה עשית?

"התקשרתי לדווח למשטרה והם אמרו לי שזה שיטופל. כשיצאתי מחברה שלי אחרי כמה שעות קיבלתי הודעה שהפנייה טופלה וזה הרגיש לי שזה קרה מהר מדי. התקשרתי למשטרה שוב ואמרו לי בשיחה שכל מה שהם עושים במקרים כאלה זה לשלוח דו"ח לאותו בן אדם. בינתיים הנגרר עדיין היה שם וזה לא היה מקובל, אז התקשרתי שוב והם אמרו שהם בדקו מול העירייה וזו לא חניית נכים. הייתי בשוק כי יש סימון במקום אבל הם אמרו שהגיעו למקום פקחים והעירייה אמרה שזה מקום בשיפוצים. אין שם שום שיפוצים, המתנ"ס הזה שם כבר שנים. הם אמרו שזאת לא חניית נכים ואם יש לי בעיה לפנות לעיריה".

רוזנצוויג, תושבת קרית אונו, החליטה לכתוב פוסט בו תייגה את עיריית פתח תקוה ואת עמותת נגישות ישראל שעוזרת במקרים כאלה: "אף אחד לא התייחס אליי. קצת הופתעתי מהתגובה של המשטרה. כל עוד לא רשום שחניית נכים בוטלה או שלט שמורה אחרת - זו עדיין חניית נכים. לצערי אני עם מגבלה בהליכה ויש שם בן אדם שתופס את החניה וזה לא הגיוני".

איך הרגשת?

"מאז שאני נזקקת לזה בשנים האחרונות זה כואב לי ברמה הרגשית לראות את הדבר הזה. זה חוק יבש ולא יכול להיות שלא אוכפים אותו".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "מבדיקה שנעשתה, הנגרר עומד בצמוד למדרכה אפורה, עפ"י החוק ואינו קרוב לחניית הנכים או מפריע לתנועה. אי לכך אין סיבה לפעול כנגדו".