(צילום ועריכת וידאו: אייל עצמון)

אם אתם גרים בפתח תקוה או מסתובבים במרכז העיר, סביר להניח שאתם מכירים את המדביר המזמר שנוסע ברכב עם בובות ומשמיע את השיר "צ'יק צ'ק ג'וק".

הגיע הזמן שנכיר את האיש שעומד מאחורי השיר הכי מפורסם בעיר: קוראים לו ציון שירי (60), הוא נוסע עם רכב שעליו בובות אשר נעות במעגל ומלבד היותו מדביר יש לו תחביב - לכתוב שירים. 

ציון שירי על רקע מכוניות הסובארו שלו. שלוש בובות. צילום: אייל עצמון

שירי מספר שהוא בכלל התחיל בהובלות, אבל מתעסק בהדברות כבר 40 שנים. ב-17 השנים האחרונות הוא החל לנוע בכבישי פתח תקוה עם הבובות שלו ואומר שהדבר שהכי חשוב לו זה לשמח אנשים: "אני המדביר המזמר. אני כותב שירים ונותן לכולם ליהנות".

אגב, זה גם כתוב על הרכב שלו: "לא חשוב למה ואיך – גרמתי לכם לחייך". הוא נוסע ומופיע בהתנדבות במוסדות לילדים פגועי נפש, מגיע לבר מצוות ועושה שמח.

המטרה: לשמח את התושבים. צילום: אייל עצמון

בחמש השנים האחרונות הפסיק שירי לצאת להדברות בשטח ועבר מהדברות לשיווק של ליין מוצרי ההדברה שלו, המבוסס על חומרים אורגנים ולא רעילים ומסרטנים: "מצאנו נוסחה מנצחת על בסיס צמחים ופרח החרצית. המדבירים שלי גם משתמשים בחומרים טבעיים ואנשים יכולים להשתמש במוצר הזה בבתים שלהם וכל אחד יכול למעשה לקנות במאה שקל ולרסס בעצמו. אני מוכר 1,500 יחידות כאלה בחודש".

ציון הוא מוסיקאי מוכשר, שכתב עשרות שירים ומנגינות: "יש לי דיסקים לילדים ודיסקים למבוגרים, מוסיקה לריקודים ושירים לקטנטנים. אפילו יש לי מחזמר על הג'וקים. את כל השירים אני שר וכותב, גם מה שאתם שומעים כשאני נוסע עם הרכב שלי".

הבובות. יצירת אמנות של ציון שירי. צילום: אייל עצמון

ומה המקרה הכי מפחיד ומסוכן שקרה לשירי בקריירה שלו? הוא מספר על קן צרעות בגובה 60 מטר על מנוף באתר בנייה. "עליתי למעלה והיה ממש קשה לעלות בסולם. כל מעקה הייתי צריך לשבת ולנוח ואני עם מיכל מלא חומר. ממש חששתי לחיי".

שירי מתגורר בשכונת קרית אליעזר פרי. יש לו שלושה ילדים ו-4 נכדים. הוא נוסע על שני רכבי טנדר ברחבי העיר, מדגם סובארו שנת 92'. 

אז בפעם הבאה שתראו את המדביר המזמר נוסע עם הבובות שלו ברחובות חובבי ציון, חיים עוזר, חפץ חיים או ההסתדרות - תחייכו ותשמחו, כי זאת המטרה שלו. 

צילום: אייל עצמון