המודעה שהציתה את המהומה. צילום: מתוך פרסומי עיריית פתח תקוה

הופעה במחלוקת: באירוע קיצי מטעם עיריית פתח תקוה, שיתקיים ב-6 ליולי עם מגלשות מים בפארק הגדול, צפויה להופיע גם הזמרת הצעירה נועה קירל.

קירל (16) היא כוכבת נוער עכשווית, שהוציאה בשנתיים אחרונות להיטים שעוסקים בתכנים שחלקם שנויים במחלוקת.

הפרסום של העירייה אודות ההופעה של קירל הביא לסערה ומחלוקת ברשתות החברתיות בעיר. הורים טענו כי לקירל רקורד שנראה בעייתי בכל הנוגע לתכנים של השירים ולהופעות של הזמרת המצליחה.

"היא רוקדת בחושניות ובשיר שלה מדברים על תנוחות מיניות", טוענת אמא מודאגת שמתייחסת לאחד השירים המפורסמים של קירל. אותה אמא מתכוונת לשיר משנת 2015, שבו נאמרת השורה: "מה המספר שלך? שלי 69".

"מדוע הילדים שלנו צריכים לראות ולשמוע דברים כאלה באירוע של העירייה?", שואלת האם המודאגת. "מנסים לעשות אותה כוכבת פופ שטחית שמשדרת מיניות כמו באמריקה, עם טקסטים רדודים ומינימום בגדים".

(צילום וידאו: מתוך יוטיוב "הערוץ הרשמי - נועה קירל")

מנגד, נשמעים קולות של הורים שדווקא לא מתנגדים ומזכירים לכולם שזה לא דבר חדש. "גם על מדונה ובריטני ספירס אמרו שהן מיניות ופרובוקטיביות ועדיין כולם שרים שירים שלהן היום", אומרת תמי, אמא לבת 16 מנוה גן.

"כשאני שמעתי דברים כאלה ההורים שלי גם דאגו", מוסיפה תמי. "זה מעגל כזה שלא נגמר. הילדה שלי שומעת ואוהבת את נועה קירל ואני מודה שזה לא מפריע לי. ראיתי דברים הרבה יותר גרועים, בעיקר פרובוקציות זולות כמו של ניקי מינאז' ודומיה בארצות הברית. הילדים בכלל לא יודעים על מה הם שרים באנגלית וזה הרבה יותר בעייתי".

קירל פרצה לתודעה בשנת 2015 עם שירה "מדברים", בעודה רק בת 14. מאז הספיקה להוציא עוד עשרות להיטים ושיתופי פעולה מצליחים עם זמרים צעירים אחרים.

היא זכתה בתואר זמרת השנה של ערוץ הילדים ובמקומות נוספים. החשיפה הגדולה של קירל היא בין היתר בזכות עשרות מיליוני הצפיות בשלל הקליפים שלה ביוטיוב.

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "לילדים ולבני הנוער צפוי אירוע קיץ משגע ב 6/7  בפארק הגדול, בו הם ייהנו ממגלשות ענק ייחודיות בארץ, מתחם ילדים עם מתנפחים וג'ימבורי, מתחם לילדים בעלי מוגבלויות, מסיבות קצף עם די ג'ייז מובילים ובמה מרכזית בה יופיעו רוי בוי ונועה קירל שנבחרה ע"י בני הנוער כסופרסטאר עכשווית וידועה כאהודה מאוד בקרבם ואף וזכתה בתואר זמרת השנה של ערוץ הילדים".

מנהליה של הזמרת נועה קירל סירבו להגיב.