צילום ארכיון: אבי מועלם

ככה לא מתנהגים: 12 ילדים היו עדים לקטטה אלימה בין מדריך חינוכי לדייר אחד הבניינים ברחוב ברנדס בשכונת שיפר בפתח תקוה. בשבוע שעבר הגישה המשטרה כתב אישום נגד המדריך.

האירוע התרחש בחודש פברואר 2018. על פי כתב האישום, הגיע הנאשם (המדריך) סמוך לבניין בו מתגורר אותו תושב, כשהוא מלווה ב-12 ילדים והתכוון לקיים עימם הפעלה חברתית במקום. אלא שבאותן הנסיבות, היה עסוק התושב בעבודת תיקון של ריצוף הבניין ועל כן ביקש מהמדריך והילדים לעזוב את המקום, אך זה סירב ואיים כי יזמין משטרה.

בכתב האישום נטען כי בין השניים התגלע ויכוח, במסגרתו אחז התושב בחולצה של המדריך, כדי שישמע לדבריו והוא בתגובה תפס בחולצתו הוא. בשלב זה החלה בין השניים תגרה אלימה, במהלכה אותו תושב נגח במדריך וגרם לו לדימום באזור פיו.

בהמשך כתב האישום נטען עוד כי במהלך אותה קטטה, נטל התושב פטיש בידו ואיים באמצעותו על המדריך. מייד ובסמוך, אחזו השניים זה בזה והחלו לדחוף איש את רעהו עד שנפלו ארצה, בעוד עוברי אורח החלו להתאסף סביבם תוך ניסיונות להפריד בין השניים. אך השניים לא פסקו.

בסיכום כתב האישום נכתב כי לבסוף, נטל התושב לבנה ביד אחת ואת הפטיש בידו השנייה ופעם נוספת איים על המדריך וטען כי יכה אותו בעזרתם. אלא שאז נטל המדריך את הפטיש מידו והכה אותו בידיו וברגלו, תוך שהוא גורם לו לשטפי דם מרובים. כתוצאה מהקטטה פונה המדריך לבית החולים לבקשתו, שם אובחן עם קרע מאחורי אוזנו. כעת הוא מואשם כי השתתף בתגרה במקום ציבורי.