גן ציבורי בהדר גנים. צילום: מתן דויטש

אדם תמהוני שמגיע לעיתים קרובות לגינה ציבורית ברחוב קראוסמן בהדר גנים מטיל אימה בקרב התושבים וילדיהם שנרתעים להגיע לאזור. לדברי התושבים, אותו גבר נוטה להלך בצורה מאיימת כשהוא עטוף בטלית וכיפה גדולה לראשו ולאיים על עוברים ושבים.  "הילדים שלי ממש מפחדים", ציינה מיכל, תושבת הדר גנים.

"אני רואה אותו באזור הרבה פעמים", הוסיפה מיכל. "באחת מהפעמים שהגעתי עם הילדים לגינה, הוא איים עליי ועל ילדים אחרים בעברית וברוסית. אמר שיהרוג אותנו. פשוט לקחתי את הילדים והלכנו משם. אני לא רוצה שהילדים יהיו עדים לאמירות כאלו. זה מדאיג ונותן הרגשה לא נעימה בכלל".

התלוננת בפני גורם כלשהו?

"אני שומעת על אנשים שהתלוננו כבר במשטרה וברווחה אז לא הגשתי תלונה באופן אישי. אני מקווה מאוד שזה יטופל, ויהיה נעים יותר להסתובב עם הילדים בשכונה".

"הוא היה צועק לעברי דברים לא נעימים בעבר כמו "מה אתה מסתכל עליי? בגלל שאני מסריח?!", מספר תושב אחר. "שמעתי שהוא מבהיל ילדים בגינה, ולאחרונה שהגעתי לשם עם בני בן ה-5 הוא צעק 'כולכם ז...' . מאז הבן שלי מפחד לחזור לגינה. אמנם לפי מה שאני יודע הוא לא תוקף פיזית, אבל אין זה מפחית מההרגשה הלא נעימה שנגרמת לתושבים ולילדים, שחמורה לא פחות" .

תושב אחר מספר כי בעת שהמתין בתחנת אוטובוס ברחוב מנחם בגין, הוא שאל את אחת הנוסעות אם האוטובוס עבר כבר. בתגובה, פנה אליו אותו אדם שנכח במקום וקרא לעברו "מה אתה רומז לה? אני אהיה משיח ואני אשחט פה את כולכם. גם אותך! " לאחר מכן לדבריו של אותו תושב, הוא תקף מילולית נערה אחרת וצעק עליה עד שהיא עזבה את המקום בבהלה.

משיחה עם גורם במשטרה עולה כי האיש מוכר אך מעשיו אינם מהווים עבירה פלילית. עוד הוא ציין כי במידה ומישהו מרגיש מאויים או נפגע ממנו, ניתן לפנות לתחנת המשטרה הקרובה.

גם בעירייה מסרו כי "הנושא מוכר למשטרה,  וכפי הנראה הבחור לא עובר על אף חוק בהסתובבות שם. באם הוא מטריד או מאיים יש לפתוח אירוע במוקד המשטרתי  או המוקד העירוני. השיטור הקהילתי יוציא צוותים לסייע במידת הצורך".