צילום: דני וסינג

בניין במצור: תושבי רחוב פיק"א 25 מתלוננים כי פעמים רבות במהלך היום הכניסה לחניית הבניין נחסמת על ידי לקוחות וספקי חנות "סופר סיטי" הסמוכה.

חסימת חניות היא לא תופעה חריגה במחוזותינו, אך ברחוב המדובר הדבר מהווה מטרד גדול אף יותר , שכן מדובר ברחוב צר, ולעיתים הדיירים הממתינים לנהגים שיפנו את רכבם נאלצים להמשיך בנסיעתם ואז חוזרים על עקבותיהם כדי לא ליצור פקק באזור.

"אני גרה כאן כבר 18 שנים והתופעה הזו היא בלתי נסבלת", אומרת דורית ביננפלד, דיירת הבניין וחברת ועד הבית יחד עם צביקה בן נחום. "ספקים ולקוחות רוצים לחנות ממש על פתח החנות וחוסמים לנו את הכניסה לחניה. שמו שילוט ואפילו מצלמות דמה אבל ישראלים כמו ישראלים, זה לא מעניין אותם כל כך".

"אני נאלצת לצפור כדי לצאת או להיכנס לבניין ובמקום שהנהגים יתנצלו חלקם מקללים וצורחים. אני אם לילד אוטיסט, תחשוב מה עובר עליו שאני נכנסת לעימותים כאלו".

צילום: דורית ביננפלד

מה אמרו בעירייה?

"שוחחנו עם גורמים רלוונטיים בעירייה והעלנו מספר פתרונות, כמו צביעת שפת המדרכה בשני צידי הכניסה לחניה באדום לבן או לחילופין לסמן במקום מקומות חניה כדי שאולי אנשים יירתעו מלגנוב כמה מטרים ולחסום אותנו. הצענו גם להציב מצלמה בכניסה אך על זה לא רצו לשמוע. לפני כשלושה חודשים התקיימה ועדה ומאז אנחנו לא מקבלים תשובות".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "הנושא טופל ע"י יועץ התנועה שהביא את הנושאים שהעלתה גב' ביננפלד לדיון בוועדת תנועה 3/19. הבקשה לביטול 817 (כחול/לבן) וסימון 818 (אדום/לבן) הומלץ לאשרה ואילו הבקשה לסימון חניית נכה נדחתה.

מאחר והפרוטוקול עדיין בעריכה נציין כי מדובר בהחלטות עקרוניות בלבד שיקבלו תוקף חוקי רק לאחר אישור הפרוטוקול בחתימתם של ראש העירייה וקצין תנועה כנדרש בחוק".

פנינו ל"סופר סיטי" רשת מרכולים בע"מ לצורך קבלת תגובה לכתבה, אולם היא טרם התקבלה. כאשר תגיע התגובה נפרסם אותה.