צילום המחשה: shutterstock

הרוחות בישיבה תורנית באזור סוערות לאחרונה אחרי שתלמיד (14) במוסד החינוכי הגיש תלונה במשטרה נגד תלמיד (16) בוגר יותר בטענה כי איים עליו בהפסקה באמצעות אולר בדרישה לתת לו כסף "לקנות פחית".

מהתלונה במשטרה עולה כי הפרשה החלה כשהמתלונן שהה בכיתה של חבריו לשכבה, כשלפתע פתח הנער הבוגר יותר את הדלת. "הוא התקרב אליו והצמיד אולר לצווארו, תוך דרישה לתת לו כסף", מספר גורם המכיר את הנושא. "ברגע הראשון המתלונן כלל לא שם לב שהוא אחז באולר".

מה קרה אז?

"המתלונן הסביר שהתיק שלו נמצא בכיתת האם ואין צורך באיומים כי הוא ישמח לתת לו כסף לקנות פחית. למרות זאת, התוקף לא הרפה וצעק ש'יביא מיד את הכסף'. בהמשך הוא דחף אותו כל הדרך לכיתה שלו ואז שלף שוב את האולר והמשיך לאיים עליו באמצעותה".

מישהו ראה את זה קורה?

"עד כמה שאני יודע נכחו בכיתה בערך 20 או 30 תלמידים, שהיו עדים למתרחש. אני יודע שבהמשך היו כמה תלמידים שאף פנו להנהלת בית הספר ועידכנו אותם בדמעות על שאירע".

גורם אחר המכיר אף הוא את הנושא מוסיף: "ההנהלה זימנה את שני הצדדים לבירור, וממה שאני יודע לא נעשה מעבר לכך דבר בטענה ש'אסור להם לחפש בתיקי התלמידים'. הנושא הועבר מגורם לגורם בתוך בית הספר, שאמור היה לקחת את הטיפול לידיו ולהגיש תלונה במשטרה. בינתיים הנער התוקף ממשיך להגיע ללימודים כרגיל".

לטענתו, למרות עדויות רבות של תלמידים שנכחו בכיתות, מכחיש הנער הבוגר את הדברים ואומר כי הוא 'רק ביקש' כסף ובשום שלב לא איים או שלף אולר.

ממשפחתו של המתלונן נמסר בתגובה: "לצערנו, אנו מאשרים שהמקרה אכן קרה ומזועזעים ממנו. אירוע מסוג זה גורע מתחושת המוגנות של הילד והשקט הנפשי שלנו. אנחנו מקווים שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם וכי ימצו את הדין עם התוקף בהתאם לחומרת המעשה".

מהמוסד החינוכי המדובר נמסר בתגובה: "בית הספר התייחס בחומרה לאירוע ופעל על פי כל הנהלים. המקרה דווח לגורמי מערכת החינוך תוך ליווי של כל הגורמים הרלוונטיים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בית הספר רואה בחומרה כל מקרה אלימות ומטפל במלוא הרצינות ועל פי הנהלים. באשר למקרה הנדון, בית הספר עירב את גורמי הפיקוח במשרד החינוך וכן את השיטור הקהילתי ובנוסף פעל במישור המשמעתי והחינוכי.