אלן וג'ון. צילום: דוברות איחוד הצלה

סיפור אנושי חוצה יבשות בפתח תקוה: ג'ון, תייר ממלטה שהגיע לטייל בארץ לא חשב שזה יקרה לו. בשבוע שעבר, כשחצה את הכביש ברחוב בן ציון גליס בפתח תקוה, פגעה בו מכונית בעוצמה ופצעה אותו במצב בינוני. ג'ון איבד את ההכרה במקום וסבל משברים ודימום. למזלו, אלן מלכה, חובש מתנדב באיחוד הצלה, היה בקרבת מקום והגיע אליו במהירות והציל את חייו.

"חזרתי מארוחת ערב במסעדה עם משפחתי בשעות הערב המאוחרות", משחזר מלכה. "לפתע ראיתי לא רחוק ממני רכב פוגע באדם. בדיעבד הבנתי שמדובר בתייר שחצה את הכביש. הוא היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעת ראש. התחלתי לטפל בו, חבשתי אותו ועצרתי את הדימום. במקביל עדכנתי את מוקד איחוד הצלה על המקרה ובקשתי שיקראו לעוד כוחות שיגיעו לשטח ויסייעו לי. לאחר כמה דקות של טיפול יחד עם צוותים נוספים, הגיע אמבולנס למקום והוא פונה לבית חולים בלינסון בעיר".

מלכה (49), תושב פתח תקוה מיום הולדתו, נשוי לתמר ואב לשלושה ילדים. הוא עובד בעירייה ומתנדב כחובש באיחוד הצלה. מלכה מספר שגם לאחר שהציל את חייו של ג'ון הוא המשיך לסייע לתייר. "למחרת התאונה התקשרו אלי מבית חולים בלינסון ואמרו לי שהנפגע לא מוצא את הארנק שלו שהיה בתוכו סכום גדול של כסף. הרגעתי אותם ואמרתי להם שהארנק נמצא על ידי בזירת התאונה ושהעברתי אותו למשטרה. אז אמרו לי גם שהוא נשאר ללא בגדים, כי הם נהרסו בתאונה. אז הלכתי והבאתי לו בגדים משלי, כדי שיוכל להשתחרר מבית החולים בכבוד".