הדו"ח שקיבל התושב. צילום: באדיבות תושב הדר גנים

טעות בזיהוי? תושב שכונת הדר גנים בפתח תקוה קיבל דו"ח על השלכת פסולת שלא כדין, שבוצעה לכאורה בכלל בשכונת כפר גנים. לדו"ח צורף צילום מכתב שנמצא בערימת האשפה, ובה מצויין שם זהה למקבל הדו"ח אך עם כתובת בעיר חדרה.

"קיבלתי הודעה על מכתב רשום שממתין לי בסניף הדואר שבקניון סירקין", מתאר התושב את שאירע. "נסעתי לקניון ביום שישי שעבר לסניף הדואר שעמוס באופן קבוע באותן שעות והמתנתי מעל שעה כדי לקבל את המעטפה. להפתעתי גיליתי מכתב מעיריית פתח תקוה ובו דרישה לתשלום קנס בגובה 320 שקלים על כך שלא פיניתי את האשפה במקום שמיועד לכך ולא ביום הוצאת הגזם המותרת".

צילום המסמך עם הכתובת בחדרה | צילום עצמי

יש לציין כי חלק ממדיניות העירייה על מנת לשפר את נושא הניקיון בעיר, היא חלוקת דו"חות על סמך סממנים מזהים הנמצאים בערימת הפסולת. אך במקרה זה טוען התושב כי נשלח אליו צילום מסמך של בנק לאומי עם כתובת בחדרה, כשאין לו קשר לבנק או לעיר חדרה. "הפקח לא חשב לעצמו שאם אני גר ברחוב בהדר גנים, למה שאזרוק את האשפה בכפר גנים שמרוחק מאוד מביתי? והוא לא רואה שבמכתב שצילם כתוב רחוב הרצל בחדרה? הוא לא קורא שורה נוספת?! אגב, ביררתי , ואכן יש אדם העונה לשם הזה בחדרה".

מה אתה מתכוון לעשות עם הדו"ח?

"אני לא מתכוון לפנות לעירייה, אלא לבית משפט עם עורך דין. הלך לי חצי מיום שישי כדי לאסוף את המכתב שבסוף לא מיועד אליי. זו עוגמת נפש, ושמעתי מקרים דומים שקרו לאנשים. הפקחים שולחים דוחות למי שרוצים".

איך ההרגשה לקבל דוח שלטענתך לא קשור אליך?

"אני בהלם מוחלט, ונסער מאוד. אני פשוט מרגיש שמרמים אותי. זו הפקרות של הפקחים שעושים ככל העולה על רוחם. תפעילו טיפת שיקול דעת. למה לשלוח דוחות בכח? זה מוציא אותי מדעתי".

להלן התגובה המעודכנת של דוברות העירייה: "בדיקה מעמיקה שבוצעה העלתה כי חלה טעות בזיהוי זורק הפסולת. הדו"ח יבוטל ואנו מתנצלים על אי הנעימות".