רחוב זכרון משה | צילום: באדיבות התושבים

תושבי רחוב זכרון משה שבמרכז העיר טוענים: בניית הבניינים באזור חונקת אותנו ותגרום לבעיה תחבורתית קשה.

מדובר ברחוב ותיק, שקט, חד סיטרי וללא מוצא אשר מכיל ברובו בניינים בני 3-4 קומות. לאחרונה החלו להיבנות ברחוב בניינים חדשים במסגרת התחדשות עירונית, מה שמהווה בעיה עבור תושבים רבים ברחוב. 

"אנו, דיירי הרחוב, ניסינו להתנגד לכך בדרכים המקובלות בחוק, זאת בתקווה לשמור על אופיו השקט והמיוחד של האזור אולם, כל ניסיונותינו עלו בתוהו", אומרת תושבת ותיקה ברחוב, ומוסיפה: "מספיק לראות את הבניין שנבנה ברחוב האחים ראב 6, שסגר עלינו את כל הצד הדרומי ושנראה כמו קיר ענק בבית סוהר. אבל זה לא מספק את התאווה המטורפת לבנות עוד בניינים לגובה, עוד ועוד דירות, שיביאו איתם כלי רכב רבים ויכבידו על הדיירים שכבר היום נאלצים להתמודד עם מצוקת חניה".

הקש ששבר את גב הגמל עבור תושבי הרחוב היה אישור שניתן לאחרונה להקמת בניין נוסף בן 7 קומות וגובל בכניסה לגינה הציבורית הסמוכה. לדברי התושבים, כניסת הרכבים לבניין תעשה דרך רחוב זכרון משה.

"אנחנו לא מצליחים להבין איך העירייה ונכבדיה אינם צופים את הנזק והסבל שייגרמו לאחת מפינות החמד שעוד נותרו במרכז העיר", אומרת תושבת הרחוב ושואלת: "האם נוחיותו של הקבלן חשובה יותר משמירה על אחד מהרחובות הקטנים, הנחמדים והבטוחים של פעם?! במקום לדאוג לפיתוח מרכז העיר אנחנו מרגישים שחונקים אותנו עם הצפיפות הזו".

התושבים טוענים שפנו בנושא לעירייה, אך הפתרון היחיד שהוצע להם הוא לדאוג שבבניין החדש תיבנה קומה אחת פחות, "אבל עבורנו זה לא פתרון הולם", טוענים ברחוב.

מלשכת דובר עיריית פתח תקוה נמסר: "מדובר בפרוייקטים שקיבלו היתר לפני שנים, הרבה לפני כניסתה של הנהלת העיר הנוכחית לתפקיד. לכן היכולת היום להשפיע מבחינה משפטית על הפרוייקטים הינה מוגבלת עד בלתי אפשרית.

במסגרת הליך הסקת המסקנות שעשה ראש העיר רמי גרינברג בנוגע לנושאים בתחום ההתחדשות העירונית שקודמו בעבר, יצא לאחרונה מסמך אשר מגביל את היקף יחידות הדיור שיבנו. כך ניתן לבצע במקביל התחדשות עירונית ולמנוע הצפה של דירות ללא פרופורציות. בנוגע לתשתית התחבורתית, הדבר מקודם ביתר שאת ברחבי העיר וכפי שניתן לראות העירייה מחדשת ומרחיבה כבישים ככל הניתן ומוסיפה רמזורים בדומה לנעשה ברח' רוטשילד הנמצא בסמוך".