אריאל תורג'מן. צילום: באדיבות המשפחה

תושבים רבים בפתח תקוה שנחשפו לסיפורם המקומם של משפחת תורג'מן מאילת ובנם אריאל, חולה הסרטן, לא הצליחו להישאר אדישים. לפני כשבועיים וחצי אובחן אריאל בן הכמעט שנתיים עם סרטן אלים בראשו. הוריו רבקה ומיכאל, הבינו כי כדי להעניק לו את הטיפול הטוב ביותר, יהיה עליהם להעתיק את מגוריהם וכל חייהם מהעיר הדרומית ולעבור להתגורר במרכז הארץ, סמוך לבית החולים "שניידר" בו מטופל אריאל הקטן.

אלא שחיפושי הדירה התבררו כמפרכים כאשר משכירים רבים בסביבה לא רצו בהם כשוכרים, מחשש שבשל מחלתו של אריאל והטיפולים אותם יהיה עליו לעבור, ההורים לא יעמדו בתשלומי השכירות. כאמור, תושבי העיר שנחשפו למקרה החליטו להתגייס לטובת המשפחה ולסייע במציאת דירה בהקדם, על מנת לאפשר למשפחה להתרכז במה שחשוב באמת – לעזור לאריאל להחלים.

בין היתר מתווכים תושבי העיר שהציעו את שירותיהם ללא עלות, קהילת "השוות של פתח תקוה" שהפיצה את המסר ומחפשת לשדך בין המשפחה למשכירים פוטנציאליים ונרתמת לסייע בתרומות של מזון כשר, ציוד והתגייסות כללית בכל הנדרש. "יש הענות גדולה ומגוונת" אומרת האם רבקה "ברור לי שהאנשים שנתקלנו בהם הם לא הפנים של העיר, אנחנו מרגישים שהרוב טוב והרוב רוצה לסייע וזה מחמם את הלב".

איך אתם מסתדרים?

"כרגע אנחנו עדיין מחפשים דירה. קיבלנו הרבה הצעות, במהלך היום מיכאל ילך לראות דירות רלוונטיות. אני מאמינה שבעזרת התושבים נצליח למצוא, כי הרוב טוב והרוב קובע".

מה שלום אריאל בינתיים?

"אנחנו כרגע בשניידר בטיפול כימותרפי, זה אשפוז ארוך וממושך. לפני שבועיים וחצי קיבלנו את האבחנה של אריאל, זה היה מאוד פתאומי וללא הכנה מוקדמת. לא היו תופעות מבהילות לאורך זמן ותוך שבועיים הגיעו לתשובה שזה גידול".

איך גיליתם את המחלה?

"לפני כחודש ובמשך כמה ימים הוא פשוט הקיא, הרגשתי שמשהו לא תקין. חשבתי שזה אולי וירוס או משהו ולקחנו אותו לרופא לבדיקה. גם הרופא אמר שזה וירוס. ראינו שההקאות לא עוברות והמצב לא משתפר, הלכנו לבדיקות נוספות – בדקו שהוא לא מיובש, שאין לו חום או דלקת גרון ואוזניים. לצערי חודש קודם אריאל חלה בחצבת וגם אז הרופאים אבחנו זאת כסתם 'וירוס'. כשראיתי שהמצב לא משתפר, הבנתי שצריך להתעקש על בדיקות נוספות וביקשתי הפנייה למיון, אבל הרופא ניסה להניע אותי מכך – הוא חשב שאני מגזימה והיסטרית.

"במיון בדקו אותו באותן בדיקות שכבר נבדק קודם ורק כאשר סיפרתי שחלה בחצבת, הפנו אותי למנהל מחלקת ילדים שרצה לעשות בירור וחשד שאולי מדובר בדלקת קרום המוח, שנגרמה מהחצבת. הוא קבע לנו תור לניקור מותני, אבל אז ראה שהילד חיוני, משתולל וצוחק, כלומר שלא מדובר בדלקת קרום המוח וביטל את הבדיקה. גם חשבו שאולי מדובר בעניין ריגשי בכלל".

אריאל תורג'מן. צילום: באדיבות המשפחה

אבל האינטואיציות של רבקה לא נתנו לה מנוח. והיא החליטה שהיא חייבת להגיע לשורש העניין ולהבין מה קורה לבנה הפעוט. "חזרתי אחרי יומיים לרופא המשפחה ולא עזבתי עד שנתן לי בדיקות נוספות – בדיקות לרגישויות, צליאק, קיבה וגם הפנייה נוספת למיון. שוב חזרנו למיון והפעם התחננתי שיתייחסו כי לא ייתכן ששבועיים הילד מקיא, לא יודעת למה, אבל היה לי ברור שיש לו משהו. הכניסו אותנו למחלקה, רוקנו לו את הקיבה ועדיין הוא ניסה להקיא. בשלב הזה האסימון נפל ועשו לו CT – אז גילו שיש לו גידול וקיבלנו הפנייה לשניידר".

לפני שבועיים וחצי אריאל עבר בהצלחה ניתוח להוצאת הגידול, וכעת הוא מאושפז לצורך קבלת טיפול כימותרפי. "הרופא שניתח אותו אמר לנו בדיעבד שיש לנו מזל גדול שאריאל לא עבר את הניקור, כי הוא יכל למות במקום, בגלל שהבדיקה יוצרת לחץ על המוח שבין כה הגידול לוחץ עליו".

בינתיים כאמור, ההורים עדיין מחפשים דירה קרובה לבית החולים וזקוקים בין היתר לסיוע כלכלי להעברת דירתם מאילת לפתח תקוה ובמימון הטיפול החשוב ומציל החיים לאריאל.

ניתן לסייע למשפחה בתרומות:

באמצעות PayBox - http://hey.pbme.co/CUAC97

או:

בנק דיסקונט סניף 3 (אילת)

מספר חשבון: 148492144

על שם רבקה לאה תורג'מן