חופשת הקיץ עדיין כאן ולמרות שנותרו עוד מספר שבועות עד לחזרה לשגרה, לחלק מתושבי נוה גן המתגוררים בסמוך לספורטן המצב הפך בלתי נסבל, כשהם מדווחים על רעש מחריש אוזניים הבוקע מהמתחם, לעיתים אף בשעות הקטנות של הלילה.

הספורטן, אשר ממוקם ברחוב גרינשפן, הינו חלק מרשת של מועדוני קאנטרי קלאב שעורכים מגוון רחב של חוגים, פעילויות ואירועים לכל המשפחה כגון ימי הולדת, מסיבות סוף שנה ועוד. תושבים רבים טוענים כי זה מספר שנים שרעש בוקע מהמקום אך בעונת הקיץ הזו מבחינתם עוצמת המוזיקה עברה את הגבול כשמנוחתם מופרת הן בשעות הלילה והן בימי שבת. "מדובר ברעש שמפריע לנו כמעט מדי יום", טוען אחד מהם. "השיא הגיע לידי ביטוי בלילות לבנים כשבשעה 02:00 או אפילו ב 05:00 לפנות בוקר התעוררנו ממוזיקה שהפעיל הדי ג'יי במקום".

צילום: אייל עצמון

"בעבר היה כאן איצטדיון אז הספורטן לא הפריע לאף אחד אבל היום זו שכונת מגורים שנפגעת מכך וזה אף פעם לא הגיע לעוצמות כאלו. הסערה סביב הרעש מהמקום החלה לעלות כבר לפני שנתיים, ואז ברוורמן הגביל את כמות האירועים שתותר במקום, כמובן בכפוף לכל האישורים מהעירייה. עכשיו שוב הגענו למצב שיש ווליום בעוצמה גבוהה שחורגת מהחוק . לנו ספציפית אין תינוק קטן, אך יש המון תושבים עם תינוקות שלא מצליחים להרדים אותם בגלל הרעש".

תושבת אחרת מוסיפה: "זה באמת נורא. אנחנו לא יודעים מי נתן להם אישורים להפעיל מוזיקה ורעש בעוצמות כאלו ועוד בשעות שהם עושים זאת. פעמים רבות זה תופס אותך בשעות שאתה רוצה ללכת לישון ובמקרים רבים אנחנו מרגישים כאילו ההופעה בתוך הבית שלנו. כל שבת משעות אחר הצהריים אנחנו שומעים מוזיקה של חתונות כשגם סגירת החלונות לא עוזרת".

"הייתי מנויה במקום מגיל קטן אבל אף פעם זה לא הגיע לרמה כזו. יש להפעיל מוזיקה ויש להפעיל מוזיקה בעוצמה רועשת. ביקרנו במספר מקומות אחרים בעלי אופי דומה אך לא זכורה לי עוצמה כזו".

ניסיתים לפנות למוקד העירוני?

"פנינו כמה וכמה פעמים אך התשובות שאנחנו מקבלים הם "זה בטיפול" ו-"נבדוק את זה" כשבשטח החגיגה נמשכת".

תושבת אחרת הביעה את תסכולה ברשת החברתית כשכתבה: "אין שום התחשבות, לא בדיירים שמסביב בכלל ולא בדתיים בפרט. העוצמות מטורפות החל מארבע אהה"צ. ועם כל הכבוד ל'ספורטן שהיה כאן לפנינו' אנחנו לא במדבר, הספורטן באמצע שכונת מגורים והם אלו שצריכים להתחשב במאות הדיירים שמסביב ולא להיפך".

מספורטן פ"ת נמסר בתגובה: "ספורטן פ״ת מציע למנוייו ולתושבי פ״ת שלל פעילויות ספורט, תרבות ופנאי. בקיץ הקרוב הופיעו וכן עתידים להופיע בספורטן פ״ת מיטב אמני ישראל לילדים ומבוגריםכל הפעילויות בספורטן מאושרות על ידי כלל הגורמים הרלוונטים. בספורטן מותקן מד רעש המודד את רמת הקול. אנו מקפידים כי רמת הקול (הדיציבלים) לא תחרוג בשום מקרה מהמותר בחוק.

"חלק מתושבי הבניינים הסמוכים הם מנויים בספורטן ונהנים מחווית הנופש שאנו מציעים. מרבית ההופעות מסתיימות עד השעה 19:00 בערב. עד היום התקיימו שלושה אירועים גדולים במהלך הקיץ - הופעות של איתי לוי ונועה קירל שהסתיימו עד השעה 23:00 וכן אירוע לילה לבן שהמוזיקה הופסקה בו לפני השעה 23:00, ככתוב בחוק. הספורטן עושה מאמץ גדול ומתחשב הרבה מעבר לכתוב בחוק בתושבי הבניינים הסמוכים תוך הקפדה על ווליום נמוך שאינו חורג מהכתוב בחוק".

מעיריית פתח תקוה נמסר: "ראש העיר הינחה את אגף הפיקוח ואגף איכות הסביבה לפעול באופן מיידי לבדיקת הרעשים החריגים, באם קיימים בספורטן, והספורטן יידרש לעמוד בתנאי הרעש על מנת לצמצם את הפגיעה באיכות חיי התושבים באזור. במידה ויידרש, נאלץ לפעול עפ"י חוק ובכל הדרכים על מנת למנוע את הפגיעה בתושבים ולשמור על איכות חייהם".