צילום: אריאל בליץ

תושבי שכונת כפר גנים כבר התרגלו להפגנות שנערכו כמעט בכל מוצאי שבת מול ביתו של היועמ"ש לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, אך לאחרונה החלו המפגינים להגיע לביתו סמוך לכניסת השבת, בצעד שעורר עוד יותר את זעמם של התושבים.

רק לפני כחודש וחצי פירסמנו אודות עלונים בגנות מנדלבליט שהוצמדו לשמשות רכבים בשכונה, בהם נכתב  "מה אתה צריך בית כנסת אם אין לך אלוהים", ונראה כי המוחים נגדו בטענה לסחבת בעניין החשדות נגד ראש הממשלה ורעייתו, אינם מתכוונים להפסיק. עשרות מפגינים מגיעים בשבועות האחרונים כמעט מדי יום שישי בשעות הסמוכות לכניסת שבת כאשר הם מצוידים במגאפון וקוראים בגנותו של היועמ"ש.

תושבים רבים מאסו בהפגנות המהוות מטרד עבורם, וכעת כשהן נערכות עם כניסת השבת הם טוענים כי הדבר מפר את השלווה שבשעות אלו ואף גורם לחילול כבוד היום הקדוש. חבר המועצה ותושב השכונה צבי בליץ, פירסם פוסט זועם בדף הפייסבוק בו טען כי "בלב שכונת כפר גנים במרחק של כ 80 מטרים מבית כנסת, כאשר מאות יהודים דתיים עושים את דרכם לבתי הכנסת המפגינים נושאים שלטים ומגפונים ומחללים את כבודה של השבת. השקט המלווה את כניסת השבת מופר באופן בוטה". והוסיף "עד כאן!!  כחבר מועצת העיר בישיבת המועצה הקרובה אעלה נושא זה לדיון".

תושב נוסף בשכונה, דורון קורן, טוען כי: "על פי החוק מותר להפגין נגד עובד ציבור באזור של מקום עבודתו. לאחר שהמפגינים נגד היועמ"ש במוצ"ש עתרו לבג"צ מספר פעמים הם קיבלו הרשאה להפגין במרחק 500 מ' מביתו, בקניון גנים (בהתניות מסויימות שלעיתים לא עומדים בהן) וזאת על מנת להפחית את ההפרעה לשכניו. כעת לא די להם בכך והם החלו גם להפגין בימי שישי בעת כניסת השבת ולא במקום שאושר להם. עצם זה שההפגנות אורכות כבר מספר שנים בקביעות בתוך שכונת מגורים שקטה, אין לזה אח ורע בתולדות המדינה ומזמן עבר את גבולות הטעם הטוב ומהווים הפרעה לציבור. לצערי שלטונות החוק הפכו אדישים למצוקת התושבים ואיש הישר בעיניו יעשה".

מלשכת דוברה העירייה נמסר בתגובה: "מדובר במטרד שחוזר על עצמו מידי יום שישי וביתר שאת בתקופת הבחירות לכנסת. למרות התנגדותה הנחרצת של העירייה בטענה שהמטרד פוגע באיכות חיי התושבים באזור - בג"צ אישר את ההפגנות. לצד זאת, ראש העיר הורה לפיקוח העירוני לקנוס מפגינים שמשתמשים במערכת הגברה ומונעים בכך את מנוחתם של התושבים בצהרי יום השישי".

במשרד המשפטים הפנו אותנו למשטרת ישראל. 

ממשטרת ישראל נמסר:  "המשטרה מכבדת ומאפשרת את חופש הביטוי ואת זכות המחאה, אך יחד עם זאת תמשיך לפעול לשמירת החוק ואכיפתו ולאזן בין חופש המחאה לבין הטרדה והפרת הסדר".