(צילום וסאונד: באדיבות תושבים, מתוך הרשת החברתית)

תושבים משכונת רמת ורבר בפתח תקוה מתלוננים כי מערכת כריזה, שמוצבת על גג אחד הבניינים ברחוב טרומפלדור, פועלת בעוצמה מדי יום שישי עם כניסת השבת ולטענתם מפריעה להם לישון צהריים. לעומת זאת, חשוב לציין כי יש בשכונה תושבים מסורתיים שהדבר לא מפריע להם.

"מדי שישי, רגע לפני כניסת השבת, פועל רמקול פרטי ברחוב טרומפלדור שמשמיע בקולי קולות שירי קודש", טוענים תושבים מהשכונה ועוברי אורח.

לטענתם, הדבר מהווה מטרד לחלק מתושבי השכונה עצמה וכן השכונות הסמוכות. "הרמקול פועל בעוצמה כל כך חזקה, ששומעים אותו גם במרחק של חמישה רחובות מהבניין עליו מוצב הרמקול", טוען אחד השכנים. השכנים תוהים מדוע העירייה לא מתערבת בנושא.

מנגד, ישנם תושבים שלא מבינים על מה המהומה והמוזיקה לא מפריעה להם: "אנחנו מדינה יהודית ולא קורה כלום אם משמיעים שירי שבת לזמן קצר". 

צילום: באדיבות תושבים, מתוך הרשת החברתית

את בעלי הרמקול לא הצלחנו לאתר. נשמח אם ייצרו עמנו קשר ונפרסם את תגובתם.

תגובת דוברות עיריית פתח תקוה: "לפני כחודשיים נעשתה פניה לאגף לאיכות הסביבה וביקש רשות להפעיל מערכת כריזה המודיעה על כניסת השבת. הנושא נבדק מול הלשכה המשפטית וברמה העקרונית אין מניעה לאשר אם עומדים בתקנות הרעש. בוצעה בדיקה יזומה באחד מימי השבוע מבניין קרוב ומפלס הרעש היה תקין וההפעלה הייתה פחות משתי דקות. יחד עם זאת הנושא הועבר לראש האגף, על מנת לקבוע מדיניות בנושא זה".