תושבים המתגוררים ברחוב פינס בין הרחובות רוטשילד למינץ טוענים כי מזה כמה חודשים שהרמזור הצהוב המהבהב, המזהיר נהגים לקראת מעבר הולכי-רגל לא פועל כהלכה.

לטענתם, למרות הבטחות מצד עיריית פתח תקוה כי הנושא יטופל, נראה שלא נעשה דבר בנידון. לדבריהם, ישנן תאונות רבות באזור ובלימות פתע של מכוניות, באופן שבו שומעים את חריקת הבלמים שוב ושוב ברחבי האזור. 

מעבר החצייה המסוכן. צילום: באדיבות התושבים

דוד, אחד השכנים באזור, סיפר למיינט פתח תקוה על תאונה קלה מהימים האחרונים שראה ממש מבעד לחלונו: "מעבר החציה הזה הוא סכנת נפשות, הוא נמצא בקו ישר בין שני רמזורים (פינס\רוטשילד ופינס\מינץ) ונהגים שיוצאים מרמזור אחד מאיצים לרמזור השני ולא מאטים לפני מעבר החצייה כנדרש בחוק".

מה לדעתך הסיבות לכך? 

"בעבר היה רמזור צהוב מהבהב מעל הכביש שמסמן שזה מעבר חציה להולכי רגל. הרמזור הזה לא פועל מזה כמה חודשים ובזמן שבמהלך היום הוא פחות רלוונטי כי גם ככה קשה לראות אותו בשל מיקום השמש, אבל בשעות החשיכה הוא קריטי".

התאונה הלילית במקום. צילום: באדיבות התושבים

לדברי דוד, התושבים המתגוררים באזור ומשמרות הזה"ב שפועלים במעבר החציה המדובר התריעו בפני גורמים בעירייה, אך נראה שדבר לא נעשה.

נראה ששורש הבעיה בתסריט הקבוע הבא: נהג הנוסע בכביש מבחין במעבר החציה באיחור יחסי ובולם. הנהג מאחוריו לא מבחין במעבר החציה, לא מבין למה הנהג לפניו בולם - מה שגורם לו לבלימת פתע מסוכנת. 

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "מעבר החציה ברחוב פינס מול השביל ברחוב הוברמן עלה לסדר היום והטיפול בנושא כבר החל. קיימת תכנית רמזור במעבר חצייה זה שיוצאת בקרוב מאד לביצוע. אנו קשובים לצרכי התושבים, ובטיחות הולכי הרגל עומדת לנגד עיננו".