בשבוע האחרון דיווחו תושבים בשכונות אם המושבות, נוה גן ורמת ורבר בפתח תקוה על גל פריצות לבניינים וגניבות של ציוד אישי יקר ערך ובפרט אופניים חשמליים. "לפי קור הרוח שהגנב משדר מדובר בכנופיה מקצועית וחשוב לשתף כדי למנוע גם את המקרה הבא", אומר תושב אם המושבות שנפל קורבן לאחד ממעשי הגניבה.

מה קרה?

"ביום ראשון לפנות בוקר, בשעה 5:45, נכנס לבניין שלנו ברחוב יעל רום בחור ועלה ישר לקומה שלנו. אחרי בערך 5 דקות הוא ירד במעלית עם האופניים החשמליים שלי ויצא דרך היציאה האחורית (חדר אשפה) בדיווש קל לרכב שחיכה לו ברחוב. כעבור כעשר דקות נוספות הוא נכנס שוב לבניין, כשהפעם הוא אוחז בידיים זוג אופניים אחרים בצבע לבן, אופני הרים ועלה במעלית לקומה אחרת בבניין. בשלב זה לא לגמרי ברור האם הוא השאיר את האופניים באותה קומה או לא, אבל בשלב הבא רואים אותו בסרטון יורד ללא האופניים, פונה שוב ליציאה האחורית ואז עולה לרכב שמחכה לו".

צילומים: מתוך מצלמת אבטחה, באדיבות תושב

לדברי התושב, לאחר המקרה הוא העלה פוסט ברשתות החברתיות במטרה להזהיר תושבים נוספים, אשר בעקבותיו פנו אליו תושבים מהשכונות נוה גן ורמת ורבר עם מקרים דומים שהתרחשו במהלך השבוע האחרון, כאשר שיטת העבודה דומה. "בסרטון נוסף מנווה גן רואים שני אנשים כאשר אחד מהם מאוד דומה לבחור שהיה אצלנו בבניין, פורצים לבניין וגונבים אופניים חשמליים מדיירים בתוך דקות ספורות. עושה רושם שהם ידעו בדיוק לאן הם מגיעים ומה צריך לעשות. ממש כאילו הכל היה מתוכנן לפרטים".

הגשת תלונה במשטרה?

"כן. בנוסף, שוטר קהילתי ששוחחנו עימו טען שיש דפוס עבודה דומה וייתכן כי מדובר באותה 'כנופייה'".

מהמשטרה נמסר כי המקרה לא מוכר להם.