* שם: תומר קורנפלד.

* גיל: "41".

* מצב משפחתי: "נשוי ואב לשתי בנות ובן".

* מגורים: "בפרויקט מרום נווה בשכונת כפר גנים ב'".

תומר קורנפלד. צילום: ריאן

* מקצוע: "עצמאי כבר חמש שנים בערך. פעיל בבורסה ומספק שירותי מידע בנוגע לדברים שמתרחשים בשוק ההון בזמן אמת".

* מדוע בחרת במקצוע הזה? "מאז ומעולם הייתה לי חיבה לשוק ההון. הייתי קורא את עיתוני הכלכלה ועוקב אחרי מחירי המניות. הנושא הזה משך אותי. במשך השנים התעמקתי בתחום, למדתי לנתח את הכוחות הפועלים בשוקי המניות ומה מניע אותם. פשוט נשאבתי לעולם הזה. היום אני נהנה מכל הדברים היפים שקורים בבורסה ומתפרנס ממנה".

* כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "עשר שנים בערך".

* מה הפינה האהובה עליך בעיר? "מיום שעברתי לרחוב כ"ץ ביקשנו מהעירייה לשפץ את גינת המשחקים של הילדים ברחוב סטרכילביץ' הצמודה לבניין שבו אנחנו גרים. לפני חודש בערך היא שופצה, והילדים שלי נהנים מאוד לבלות שם אחרי הצהריים".

* מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? "בשבוע האחרון זכיתי ל־15 דקות תהילה לאחר שהופעתי בטלוויזיה בשל החשש שלי מהתפשטות נגיף הקורונה. קניתי 180 מסכות פנים למשפחה שלי, וכלי התקשורת ראיינו אותי. לאחר ההופעות בתקשורת הרבה תושבים זיהו אותי ופרגנו לי. הדבר החמיא לי מאוד. רובם אמרו לי שפעלתי נכון בכך שאני נערך למצב חירום ואף ביקשו לקנות ממני מסכות. בשלב הזה המסכות אינן למכירה".

* מה היית רוצה לשנות בעיר? "לפתח־תקוה תדמית שלילית בעיני מי שאינו גר בה, ולאו דווקא בצדק. אני חושב שהעיר נמצאת בתנופה והתדמית שלה רחוקה מהמציאות. מי שאחראי לתדמית השלילית היא להקת אינפקציה שכתבה את השיר שנקרא פתח־תקוה ("אני לא מאמין שאני גר בפתח תקווה..."). אני לא מתרגש מההומור. מי שגר בעיר יודע שהמציאות אחרת ושזאת עיר תוססת ומלאה מקומות בילוי ומסעדות".

* מה חסר לך בעיר? "בשכונת מגוריי חסר לי מתנ"ס במרחק הליכה שיהיו בו חוגים לילדים. גם התחבורה הציבורית לשכונה בעייתית, וברחוב כ"ץ שבו אני מתגורר אין תחנות אוטובוס".

* מה מרגיז אותך במיוחד בעיר? "פקקים, פקקים ופקקים. הכניסה לעיר והיציאה ממנה מרחוב זרובבל פקוקות בשעות השיא. חסר לתושבים בשכונה חיבור ישיר לכביש 471 שיווסת את העומס ויחסוך הרבה זמן".

* מה מיוחד בעיר לטעמך? "ההרמוניה בין החילונים לדתיים מדהימה בעיניי. העובדה שגם לחילונים וגם לדתיים טוב פה מעידה שהסטטוס קוו בעיר מתנהל כמו שצריך. פתח־תקוה היא דוגמה מצוינת להרבה ערים אחרות במדינה שבהן מתנהלת מלחמה יום־יומית על הצביון".

* איך היית מתאר את העיר במשפט? "פתח־תקוה היא כמו מניה בבורסה שפרצה לשיא כל הזמנים ויש לה עוד הרבה לאן לעלות".