תהילה (משמאל) וספיר. צילום: באדיבותן

תהילה וספיר דר מפתח תקוה פיתחו מיזם כלל ארצי אשר מטרתו לסייע במציאת והשבת כלבים אבודים בעזרת פרסום מודעות חיפוש ("איבדתי את הכלב שלי") ומציאה ("מצאתי כלב משוטט") וחיבור בין המחפשים למוצאים במטרה למקסם את השבת הכלבים האובדים.

"המיזם פותח על ידי ועל ידי בת הזוג שלי, ספיר דר. אני מנהלת מוצר והיא מתכנתת (ביום-יום). זיהינו את הצורך במשהו כזה בעקבות המון פרסומים ברשת החברתית על כלבים שאבדו וכלבים שנמצאו משוטטים בהמון קבוצות פייסבוק. אם מישהו איבד כלב הוא צריך כיום להתחבר לכל הקבוצות ולשבת שעות על הפייסבוק לחפש פיסת מידע. בעזרת המיזם שלנו, אנחנו מקוות שיהיה קל יותר להצליב בין המודעות ולמצוא התאמה תוך שימוש בכלים טכנולוגיים", מספרת תהילה.

איך האפליקציה עובדת בעצם? נשמע כמו פרויקט מורכב לשתיים.

"בצורה הכי פשוטה, כמו שניתן להבין. יש אפשרות לפרסם מודעה – "מצאתי כלב משוטט" או "איבדתי את הכלב שלי" כאשר יש צורך בתמונה של הכלב כתנאי סף לפרסום המודעה       ואם יש הצלבה מפרסמי המודעות יקבלו מייל (בתקווה שבהמשך יקבלו אסמסים). עבדנו על המיזם המון זמן לפני שהוא יצא לפועל. מדובר בעבודה רבה גם בפן המחשבתי וגם בפן המעשי. אנחנו גם מקוות להוסיף תכונות ואפשרויות נוספות למיזם בעתיד ולהרחיבו".

"אנחנו מקוות להשיג שיתופי פעולה מגורמים רשמיים ומקצועיים כמו מחלקות וטרינריות בעיריות השונות. למשל בבאר שבע המחלקה הווטרינרית מאוד התעניינה במיזם שלנו. נקודה נוספת שאנחנו רוצות להעביר – האופן בו אנשים נוטים לאמץ כלבים אבודים מבלי להבין או להתייחס לכך שיש מי שמחפש אחריהם. בעניין כלבים "מסוכנים" אנחנו ממליצות ושולחות הודעה מטעם האפליקציה למוצאים כלבים כמו פיטבול וכו' שהמסירה חזרה לבעלים תעשה דרך עמותה או שירות ווטרינרי.