צילום: מתוך תיעוד האירוע, מתוך אתר ynet

זה היה אחד ממקרי התקיפה האכזריים והמחרידים שהיו בפתח תקוה, ועכשיו הגיע גזר הדין. כפי שדווח הבוקר באתר ynet, בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) שש שנים וחצי בכלא על דניס ברשביץ (22) מפתח תקוה, שתקף באכזריות לפני כשנתיים בעיר את ביקיר עלי אדהם-עבדו, אזרח זר מסודן, שלבסוף מת כתוצאה מהמכות. התקיפה האכזרית תועדה ועוררה סערה. לפי הסדר הטיעון, על כל אחד מהנאשמים לפצות את משפחת הקורבן ב-50 אלף שקל.

ברשביץ תקף את אדהם-עבדו יחד עם צעיר נוסף, שהיה אז בן 16 והורשע בגרימת חבלה בכוונה מחמירה. האחרון נשלח לרצות עונש במעון סגור.

פרקליטות מחוז מרכז חתמה על הסדר טיעון עם שני הנאשמים בפברואר השנה. ברשביץ הודה והורשע בהריגה והנאשם השני שהיה אז נער בן 16 והואשם אף הוא בהריגת אדהם-עבדו, הורשע בהסדר כאמור בסעיף קל יותר - חבלה בכוונה מחמירה.יצויין כי בכתב האישום המקורי נטען כי הצעיר והנער הגיעו ב-14 בנובמבר 2016 לאזור הסמוך לכיכר העירייה. באותה העת ישבו במקום שלוש נערות ושוחחו ביניהן. אדהם-עבדו ניגש אל הנערות, והן נבהלו וצעקו לעברו שיעזוב את המקום.

הנער התקרב למנוח וצעק לעברו. אדהם-עבדו הרים את ידיו כלפי מעלה והחל לעזוב את המקום. בעודו הולך וגבו מופנה לנער, בעט בו הנאשם והשליך לעברו פחית בירה. לאחר מכן המשיך הנער לבעוט בקורבן בעוצמה רבה, עד שהמנוח נפל על גבו. הנער המשיך לבעוט בו בעיטות נוספות בפלג גופו העליון, גבו, עורפו וראשו בעת שהקורבן היה שרוע על המדרכה.

הנאשם השני, ברשיבץ, ששהה אף הוא כאמור באזור, הגיע אז בריצה אל המקום שבו שכב האיש, ובעת שהאחרון ניסה להתרומם - ברשיבץ בעט בו בחוזקה וראשו של המנוח הוטח במדרכה. ברשיבץ המשיך לבעוט במנוח שלוש פעמים נוספות, דחף אותו ותקף אותו באגרופיו וברגליו. 

בתקיפה האחרונה של ברשיבץ חרחר המנוח, ואז שני הנאשמים נמלטו מן המקום.

תיעוד של מצלמות האבטחה שבו נראו שני התוקפים מכלים את זעמם באדהם-עבדו הגיע לידי המשטרה. בעקבות המכות הקשות פונה לקבלת טיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, אולם כעבור ארבעה ימים נקבע מותו.

כאמור, המוות של האזרח הסודני זעזע את כל המדינה במיוחד לאחר שפורסם התיעוד של מצלמת האבטחה שמתעד את האירוע הקשה.

תגובת פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) לגזר הדין: "בית המשפט גזר היום את דינם של שני נאשמים אשר היכו למוות את מוסא עבדו אדם עלי בכיכר העירייה בפתח תקוה. במשך פרק זמן ארוך ספג המנוח מכות ובעיטות בגופו ובראשו, חלקן בוצעו בעודו שוכב חסר ישע על המדרכה. מדובר באירוע ארוך ומתמשך, אכזרי, בו גרמו השניים לחבלות חוזרות ונשנות במנוח אשר הובילו למותו.

"למרות הקשיים הראייתיים בתיק, בעניין הנאשם הבגיר, שחלקו בפרשה היה חמור יותר, טענה הפרקליטות לעונש של 10 שנות מאסר ועמדה על כך שיודה בעבירת ההריגה ויקח אחריות על מעשיו, וכן ששני הנאשמים ישלמו פיצויים למשפחה. בית המשפט נתן משקל גבוה לקשיים הראייתיים ופסק עונש נמוך יותר, ואנו נלמד את הכרעתו לעומקה. אנו נמצאים בקשר עם משפחת המנוח ומבקשים להשתתף בצערם".