יוכלו להישאר: הוריה של התינוקת יסמין וינטה ז"ל מפתח תקוה, שנהרגה לאחר שנחנקה למוות על ידי סייעת הפעוטון אינה סקיבנקו, קיבלו היום (ג') אשרת שהייה ועבודה משר הפנים, אריה דרעי.

בזמן האסון שזיעזע את המדינה לפני כשנה, היו הוריה של וינטה למעשה שוהים בלתי חוקיים בישראל, כשלאחריו קיבלו אשרת תייר שהתארכה עד ימים אלו.

דורינה וינטה. צילום: מוטי קמחי

את הבשורה המעודדת, מבחינתם, קיבלו הוריה של יסמין ז"ל, כשבועיים לאחר שנגזר על אינה סקיבנקו, הסייעת מגן הילדים "מאשה והדב" בפתח תקוה עונש של 17 שנות מאסר, לאחר ששכבה על בתם ועל תינוק נוסף, כשהם מכוסים בשמיכה, במשך כעשר דקות - מה שהוביל לתוצאה הקטלנית.

סקיבנקו הואשמה בהריגתה של הפעוטה וכן בריבוי עבירות של תקיפת חסר ישע על ידי אחראי. בנוסף למאסר, היא תשלם פיצוי של 100 אלף שקלים להוריה של וינטה וסכומים קטנים יותר לילדים נוספים שנפגעו ממנה. 

עו"ד יעקב שקלאר, המייצג את הוריה של יסמין ז"ל, מסר עם קבלת האשרה: "פנינו בשם ההורים לנשיא ראובן ריבלין, לשר דרעי ולשר אוחנה. העברנו גם פניות ישירות באמצעות בעלי תפקידים בכירים שיש לנו היכרות אישית עימם.

עו"ד יעקב שקלאר. צילום: פרטי

"כולם התגייסו למלאכה ואכן בזמן שיא הענין סודר. אני שמח עבור ההורים האומללים. החיבוק החם והאוהב שהם מקבלים מעם ישראל מסייע להם מאד להתגבר על הטרגדיה הקשה".