צילום: מתוך הרשת החברתית

בצל המאבק סביב הפעלת המרכל "קשת טעמים", גם המחאה נגד דוכן האוכל שפועל בקניון גנים על ידי בני העדה הדרוזית, מסרבת לרדת מהפרק. בימים האחרונים שוב נתלו שלטים על ידי אלמונים נגד הדוכן, בהם הם מזהירים את הציבור מקניה במקום.

רק לפני כשבועיים פרסמנו אודות מודעות שניתלו בשכונת כפר גנים ג', לפיהן 'לדוכן האוכל המצוי בקומת הקרקע ליד המעליות אין תעודת כשרות' ובהמשך נכתב אז 'ידע הציבור ויזהר!'. המודעות הוסרו זמן קצר לאחר מכן על ידי תושבי השכונה, בתקווה שהמחאה סביב הדוכן המופעל על ידי בני העדה הדרוזית בימי שישי, תיפסק. כעת מתברר כי המחאה נמשכת ובימים האחרונים נתלו מודעות נוספות ברחבי השכונה כנגד העסק.

במודעות החדשות נכתב 'לא כשר! לא כשר! לשמרי כשרות בלבד! דוכן האוכל הנמצא בקומת הקרקע ליד המעליות בקניון כפר גנים, מופעל על ידי נכרי ואין לו חזקת כשרות'. בהמשך ולאור תלישת המודעות הקודמות, נכתב בציניות בגוף המודעה 'כדאי שתתחילו לתלוש את אזהרת האלרגנים(ביצים , סויה, חלב) המופיעות על כל מוצר מזון וכמו כן את האזהרות מפני נזקי העישון המופיעות על כל קופסת סיגריות. (מי שלא רוצה ללקות בסרטן שלא יעשן..)'.

צילום: מתוך הרשת החברתית

אחד מתושבי השכונה לא נותר אדיש למחאה ותלה מודעה משלו בה הוא מכריז כי 'זו לא שכונה דתית. אפילו לא מסורתית. זו גם לא שכונה גזענית. בשכונה זו לא מפלים בן אדם לאדם, ולא מסמנים אנשים או עסקים שבעינייך הם לא חלק מהכלל' ובהמשך ציין 'ידע המבקר וייזהר שלא לפגוע בבני אדם אחרים!'.

צביקה שטרן, תושב השכונה ופעיל חברתי, ציין לנוכח המודעות "שכונת כפר גנים ג' היא שכונה מדהימה. שכונה בה חיים באהבה ובדו קיום חילונים, דתיים, מסורתיים, חרדים. שכונה בה חיים כל אחד לפי דרכו ואמונתו".

שוחחנו גם עם סגן ראש העירייה, צדוק בן משה, ששימש בעבר כיו"ר ועד השכונה, וקבע כי "לא מדובר בציבור נגד ציבור אלא במעשה של אדם אחד. חד משמעית".

תסביר.

"מדובר באדם שפנה אליי, כשהייתי יו"ר הועד וסיפר לי על הדוכן הדרוזי. הוא טען שיכולה להיווצר הטעייה והציבור הדתי עלול להיכשל ולקנות במקום. לא נכנסתי איתו לויכוח, כי כשפונים אליי בנושא מסוים אני מנסה לעזור וכך עשיתי. פניתי להנהלת הקניון בבדיקה מה ניתן לעשות בנידון אך הם השיבו כי לא יכולים לעשות דבר".

"אותו בחור, רצה בעצם שנורה לעסקים לא כשרים להכריז על כך, כפי שעסקים כשרים מפרסמים שהם כאלו. שחזרתי אליו עם התשובה שקיבלתי, הוא התחיל להתלהם ולצעוק עליי שאני לא רוצה לעזור ואני נגד הדתיים, וכנראה שמאז הוא עבר לתליית אותם שלטים. בפעולה שלו הוא רם לתוצאה הפוכה, כשעסקים שהם כן כשרים הסמוכים לאותו דוכן החלו לקבל טלפונים מלקוחות בטענה כי הטעו אותם.  ובינתיים המחזור החודשי של הדוכן המדובר רק הלך וגדל".

כראש אגף שפ"ע ובעקבות העובדה ששוחחת איתו, מדוע לא קנסת אותו על תליית מודעות שלא כדין?

"הוא לא פרסם את שמו על גבי המודעות ואין לי את פרטיו כי או שהוא פגש אותי ברחוב או שהקליט לי הודעות. אני רוצה לקרוא לו דרככם 'אם אתה שומר על החוק, תחזור אליי עם הכתובת שלך כי אני רוצה לתת לך דוח על תליה של מודעות באופן לא חוקי".

"כל ההתנהלות של אותו בחור הייתה קלוקלת ונוצר מצב שהוא הדליק תבערה בין דתיים לחילונים כשזה לא המקום ולא הייתה כוונתו. במקום לבקש שיתריעו אילו עסקים לא כשרים, היה צריך להכריז בפני הציבור אילו עסקים כן כשרים לטובת שומרי הכשרות. הוא בעצם בחר בצד השלילי במקום בחיובי, וחבל מאוד שכך".

הנהלת קניון כפר גנים סירבה להתייחס לנושא.