עיריית פתח תקוה. צילום: ריאן

התייעלות או פרישה מרצון? בימים האחרונים הודיעו שלוש עובדות על עזיבתן, ביניהן, סיגלית הלל יארק, מנהלת אגף חינוך יסודי וסגנית מנהל מינהל החינוך בעיר.

רק לפני מספר שבועות הודיע ליאוניד סמוליאנוב, סמנכ"ל לארגון ומשאבי אנוש, על פרישה ובכך הצטרף לרשימה של בכירים נוספים שקדמו לו בעזיבתם את העירייה דוגמת הדובר לשעבר, חזי חקאק, מהנדסת העיר, ד"ר חוה ארליך ושמות נוספים כגון מירה הולצר, צחי בק, ודרורית גור אריה.

בימים האחרונים כאמור, הודיעו על עזיבתן שלוש עובדות נוספות: נעמה בוחניק, אשר אחראית על ההשתלמויות ומנהלת מחלקת פיתוח והדרכה באגף משאבי אנוש, אודליה אייזנברג, מנהלת אגף השכלה ומכללת פתח תקוה והבכירה שבהן, סיגלית הלל יארק, מנהלת אגף חינוך יסודי וסגנית מנהל מינהל החינוך בעיר. על פי הערכות, יתכן ובקרוב תצטרף אליהן עדי קניפל, מנהלת מחלקת שירותים דיגיטליים שעתידה בעירייה לוט בערפל.

הסיבות לעזיבתה של הלל יארק תמוהות, בעיקר לנוכח העובדה כי רק לפני חודשים ספורים מונתה לתפקיד סגניתו של מנהל מינהל החינוך, רמי הופנברג. על פי גורמים עירוניים שונים, היחסים בין סיגלית לראש העירייה, רמי גרינברג, עלו לאחרונה על שרטון, על אף שבעבר הביע את תמיכתה בו.

הלל יארק, שעובדת בעירייה כ-24 שנים והביאה את מערכת החינוך העירונית להישגים, הכחישה את סיבת העזיבה שהועלתה וציינה כי "יצאה תכנית פרישה מרצון של משרד הפנים ומדובר בתכנית טובה ומפתה. יש לי השכלה במשפטים, יעוץ ארגוני, הדרכת הורים ותחומים נוספים וחשבתי שבגילי כדאי שאפרוש ואנסה קריירה שנייה".

מעיריית פתח תקוה נמסר: "העירייה ממשיכה בצעדי התייעלות אחרי שנים של בזבזנות וקבעון ומתוך כך חלק מבעלי התפקידים מתחלפים, כל אחד מסיבותיו הוא.

"צעדי צמצומים והתייעלות מאפשרים לרשות לחלק את התקציבים באופן אחר, המאפשר העברת תקציבים לרווחת התושבים, כמו הגדלת תקציבי חינוך, ניקיון ועוד. אנו ממשיכים לפעול כל העת למען מערכת יעילה, עניינית וחרוצה המתאימה לרוח העשייה הקיימת היום בעירייה".

גם חבר המועצה אורי אהד הגיב על הדברים ואמר: "את מחיר הנטישה של אנשי המקצוע ישלמו בסוף תושבי העיר. מדובר לדעתי בהבעת אי אמון גורף של הצוות המקצועי הבכיר בעירייה על ההתנהלות של גרינברג".