מתחם ירקונים. צילום: אייל עצמון

אם אתם נוסעים ברכבת ישראל ונוהגים לעלות עליה בתחנת סגולה בפתח תקוה, חשוב שתדעו כי החל מיום ראשון (16.6) החניון של מתחם ירקונים ייסגר וכך גם דרכי הגישה אליו. לאור זאת, לא תתאפשר חניה מוסדרת במקום ותצטרכו להגיע ברגל - או להחנות בתחנת רכבת אחרת.

המועצה הארצית לתכנון אישרה אתמול (שלישי) את בקשת רכבת ישראל, לקידום דרך גישה לכלי רכב וחניון חלופיים, כפתרון זמני, עבור תחנת פתח תקוה סגולה. הבקשה הועברה לאישור משרד האוצר והפרויקט צפוי להסתיים כעבור כשנה מיום תחילת העבודות.  

בתוך כך, בהתאם להחלטת בית משפט השלום מהיום (רביעי), ובהמשך להחלטת בית המשפט המחוזי על סגירת מתחם "ירקונים" אשר כלל חניון ודרכי גישה לתחנה, תבוטל החל מה-16.6.19 דרך הגישה משטח המתחם אל תחנת הרכבת, וייסגר החניון במתחם, אשר שירת את נוסעי תחנת הרכבת.

עד השלמת העבודות להקמת דרך גישה וחניון חלופיים זמניים, דרך הגישה אל התחנה תכלול את שביל הולכי הרגל המחבר את התחנה עם כביש 40.

למיינט פתח תקוה נודע כי הסיבה לסגירת החניון היא סירובה של רכבת ישראל לשלם סכום כסף לבעלי הקרקע של מתחם ירקונים עבור השימוש בחניון. 

לאחרונה הכשירה רכבת ישראל מאות מקומות חנייה נוספים בקרבת תחנת הרכבת ראש העין צפון, שם נוספו 500 מקומות חנייה חדשים, ובסך הכל קיימים בתחנת ראש העין צפון כ-1,150 מקומות חנייה חינמיים.

בתחנת פתח תקוה קריית אריה, הסמוכה לתחנת סגולה קיימים כ-350 מקומות חניה חינמיים בשטח תחנת הרכבת, ועוד כ-1,000 מקומות חנייה בשטח אצטדיון המושבה, הסמוך לתחנת הרכבת.