פריצה לרכב, צילום: דוברות המשטרה

בשבועות האחרונים, חלק מתושבי שכונת אם המושבות התעוררו בבוקר לחנייה ריקה – הרכב נגנב. "קמנו בבוקר אחד ופשוט לא היה רכב"' מספר דייר שהרכב של אשתו שניתן לה מהעבודה נגנב והמשיך: "זה רכב מהעבודה, אז חברת הליסינג אמרה ללכת כמובן למשטרה ולהתלונן. אשתי קיבלה רכב חדש מהעבודה מאותו סוג – יונדאי איוניק. באחד הערבים ניסיתי להתניע את הרכב ולא הצלחתי, הנחתי שמדובר בבעיה במצבר ופניתי לחברת השירות. תוך שעתיים הגיעה ניידת שירות ובדרכנו לחנייה ראיתי שפעם שנייה בשבועות בודדים אין רכב, ממש בחניה מתחת לבניין בלי שום דרך או רמז לדעת שהתבצעה פריצה לרכב,.

בעקבות האירוע פרסם הדייל הנ"ל פוסט באחת מקבוצות הפייסבוק של אם המושבות בו הוא מזהיר את דיירי השכונה. באחת התגובות תויגה דיירת בעלת דגם זהה לרכב שנגנב פעמיים – יונדאי איוניק ותוך כמה ימים היא חוותה את מה שחווה כותב הפוסט. "הגניבה קרתה ככל הנראה ביום חמישי בין השעות 18:30 ל-22:00. אנחנו גילינו את העניין ביום שישי בבוקר... מסתבר שבניין לידי באותו הערב נגנב עוד איוניק."

ברוב המקרים אשר הובאו לידיעתנו ישנם מאפיינים דומים: הרכב שנגנב הוא יונדאי איוניק, רכב היברידי ומתקדם אשר מאפשר להשתמש בו בעזרת "מפתח דיגיטלי" מה שכנראה הקל על הפורצים שלא היו צריכים לשבור חלונות ופעלו באופן שקט כך שאף אחד לא יכל לשים לב. הפריצות קרו בשעות הערב, סביב השעה עשר.

תגובת משטרת פתח תקוה:  "שני התיקים מוכרים ומטופלים היטב".