לובה דריסלינג. צילום: מיכל אשר

הנציגה שלנו: השבוע התקיים אירוע מרגש לכבוד שורדות השואה "גיבורות היופי 2019" שנערך באוניברסיטת בר אילן. מדובר במיזם חברתי שמובילה אותו זו השנה השנייה, אל"מ במיל' רונית לב. באירוע השתתפו 34 שורדות שואה מכל רחבי הארץ, משפחות השורדות, שרים, חכ"ים, ראשי ערים, נציגי ערים, חיילים וילדי גן יסמין מקרית אונו.

את העיר פתח תקוה ייצגה בכבוד לובה דריסלינג. דריסלינג (93), נולדה בפולין, איבדה את רוב משפחתה בשואה, והעבירה את רוב המלחמה במסתור. לאחר המלחמה התחתנה עם בעלה אך כאשר ניסו לעלות ארצה באוניית מעפילים, הועברו על ידי הבריטים לקפריסין, שם גם ילדה את בנה הבכור.

מיכל אשר, מנהלת המרכז לחקר השואה בפתח תקוה מסבירה כי "לובה נבחרה לייצג את העיר מטעם המרכז על הנחישות והעוצמות הפיזיות והנפשיות שבה".

כל הגיבורות התקבלו בחיוכים וחיבוקים וזכו לתשומת לב ואהבה כמו כן, זכו ליום פינוק שכלל טיפול פנים, איפור, לק ועוד. לכל שורדת התלוו שתי חיילות שיותר מכל סימלו את המשמעות "משואה לתקומה".

הגיבורות הביאו את שמחת ליבן כי לא היה מדובר בעוד טקס זיכרון העוסק אך ורק בזוועות העבר, אלא שם במרכז את הנשים שהן כיום, שעברו את התקופה הקשה, הקימו משפחות, קריירות וחיים מלאי משמעות.

את הערב הנחו הגברת תמר ברקוביץ ושורדת השואה הגברת דבורה ויינשטיין. בחלק האומנותי הופיעו להקת חיל הים, הזמרות עדנה לב ואורנה דץ והזמרים מצדה איש ימיני ולואי עלי שזכו בתוכנית "אייל קורא לך". בסופו של יום כל שורדת יצאה עם שלל מתנות ותחושה שזוכרים אותן ומוקירים תודה על פועלן.