עיריית פתח תקוה. צילום: ריאן

אל בניין עיריית פתח תקוה הגיעו הבוקר (ב') שוטרים ולקחו מסמכים כחלק מבדיקה. דוברות העירייה פרסמה את ההודעה הבאה:

"במסגרת חקירה ארצית שמתנהלת על התנהלות חברה שהינה חברה שעובדת עם רשויות מקומיות רבות, לרבות עיריית פתח תקוה, הגיעו היום נציגי המשטרה לקחת מסמכים כחלק מבדיקה שמתנהלת לעניין מכרז שהיה בתקופת הקדנציה הקודמת בשנת 2014-2015".

מדוברות המשטרה נמסר: "במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל נגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, פתחה הבוקר היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 בחקירה גלויה.

בשעות הבוקר נעצר חשוד לחקירה באזהרה ועוכב חשוד נוסף בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. המעוכב הנו עובד ציבור לשעבר ברשות מקומית. מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל, בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. 

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו פעלו על מנת לקדם מכרזים בניגוד לחוק. משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".

גורם המכיר את הנושא מקרוב מספר כי מדובר בחקירה סמויה שהתנהלה לאורך זמן ומהשבוע הפכה לגלויה. בדיון שצפוי להתקיים בבית משפט השלום בראשון לציון בפני שופט המעצרים גיא אבנון מבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של אחד החשודים ב-7 ימים.