האגם האקולוגי. צילום: אייל עצמון

ביום שישי פרסמנו כי הסיעות הדתיות במועצת העיר מתנגדות להפעלת סירות ובית קפה באגם האקולוגי החדש בפתח תקוה. ההתנגדות של הבית היהודי וש"ס גרמה לסערה בקרב הציבור החילוני, שמגיע בהמוניו אל האגם מדי שבת ורוצה להנות ביום החופשי שלו מהפעילויות באגם שבו הושקעו עשרות מיליוני שקלים.

יצויין כי בית הקפה והסירות באגם צפויים להתחיל לפעול רק בעוד מספר חודשים, לאחר שתסתיים תקופת ההרצה. מי שיחליט על הפעילות בשבתות יהיה למעשה ראש העירייה שייבחר ב-30 באוקטובר.

לאור זאת, החלטנו להפנות לששת המועמדים שאלה זהה: האם תתמכו בפעילות של סירות ובית קפה באגם האקולוגי בשבת? נקדים ונאמר כי חלק מהמועמדים ענו באופן מעורפל על השאלה - וכנראה לא במקרה. להלן התשובות לשיפוטכם.

מהמטה של ראש העירייה איציק ברוורמן נמסר: "האגם והפארק הגדול ימשיכו להיות פתוחים בשבתות להנאת כל תושבי העיר. אני תומך בהשארת הסטטוס קוו על כנו, וההתנהלות בשבתות תמשיך להיות כפי שהיא כיום".

מהמטה של רמי גרינברג נמסר: "מאחר וזה לא נמצא בתוך שכונות או בריכוזי אוכלוסייה, והאגם אמור לשרת את כלל תושבי העיר, אין בעיה שיישאר פתוח וייתן מענה לציבור החילוני".

מהמטה של גנאדי בורשבסקי נמסר: "ביחס לגן שיש בו את האגם האקולוגי אני אומר שהדרישה לסגור אותו היא הדתה בוטה - וניסיון חמור לנסות להתערב באורח החיים החילוני. אני מציע להוריד את הנושא מסדר היום כיוון שאם ייעשה ניסיון לסגור את הגן או למנוע את הפעילות הנלווית אליו יחלו הפגנות וינקטו צעדים נוספים אחרים. האגם יישאר פתוח - שילמנו עליו הון עתק".

המועמדים לראשות עיריית פתח תקוה. צילום: באדיבותם, גיל לרנר

מהמטה של איתי שונשיין נמסר: "ראש עיר צריך לדאוג ולתת מענה לצרכים של כל האוכלוסיות. כראש עיר אדע למצוא את האיזון בין חיי התרבות והבילוי בסופי שבוע כך שהדברים לא יבואו על חשבון אוכלוסייה אחרת שמעוניינת לשמור על אופי השבת בהתאם לאמונתם.

"יחד עם ראש העיר הקודם איציק אוחיון ידענו לעשות זאת בהבנה ובהסכמה שפתחנו את מרכז הבילוי במתחם ייעודי ברמת סיב (יכין סנטר) וכך גם אדע לתת את המענה הנכון לקידומה של העיר כעיר אטרקטיבית שחיים בה אוכלוסיות מגוונות זה לצד זה".

מהמטה של אורי דרשן הכהן נמסר: "בנוגע לכל העסקים בשבת ובכללם מקומות הבילוי, אני אשמר את הסטטוס קוו. לא אסגור עסקים באזורי תעשייה המרוחקים מבתי מגורים, ולא אתן יד לפתוח כאלה בשכונות מגורים כדי לא להפריע למנוחה התושבים. פתח תקוה היא עיר מעורבת דתיים וחילוניים. לשמחתנו הפערים אינם גדולים ולכן ניתן יהיה גם בעתיד לגשר על חילוקי דעות לנוחות וטובת כולם תוך שמירה על חיים הרמוניים ללא הבלטת הקיטוב ככל שקיים.

"אני אדאג כמנהגי מאז ומתמיד, לגשר על חילוקי הדעות ולמצוא את העמק השווה גם בסוגיה זו לנוחות כל התושבים בעיר. אני אפעל בשיתוף פעולה עם כל הנציגים למנוע פגיעה במרקם החברתי תוך סבלנות והבנה הדדית. ואשאף לאמץ את האמרה איש באמונתו יחיה".

מהמועמד חיים בשארי טרם התקבלה תגובה.