אליהו ברוכי, יו"ר סיעת יהדות התורה פתח תקוה. צילום: באדיבות ברוכי

סיעות הבית היהודי ויהדות התורה הודיעו הבוקר (שישי) באופן רשמי על תמיכתן בראש העירייה המכהן איציק ברוורמן לראשות העירייה.

אתמול (חמישי) פרסמנו לראשונה במיינט פתח תקוה כי הבית היהודי צפויים להודיע על התמיכה. זאת לאחר שסיעת ש"ס הכריזה על תמיכה במועמד רמי גרינברג במהלך השבוע החולף.

בהודעת הבית היהודי נכתב: "אנו סיעת הבית היהודי פתח תקוה, נשלחים גנציגיכם למועצת העיר ולהיות שליחי הציבור שלכם לחמש השנים הקרובות. לאחר בחינה מדוקדקת ואחראית, ולאור העשייה שנעשתה בחמש השנים האחרונות בשיתוף פעולה פורה, החלטנו, ביחד עם יהדות התורה וסיעות נוספות, לתמוך בראש העיר המכהן איציק ברוורמן בבחירות הקרובות. 

"הכרת הטוב היא בבסיס הערכים שלנו כאנשים בכלל והבית היהודי בפרט. חשוב לנו לציין כי כל המועמדים ראויים וטובים. נעשה ככל יכולתנו שראש העיר איציק ברוורמן ייבחר לכהונה נוספת".

איציק דיעי, יו"ר הבית היהודי פתח תקוה. צילום: מטה הבית היהודי

התמיכה של שתי הסיעות משמעותית עבור ברוורמן לאור אחוז ההצבעה הגבוה שקיים במגזר הדתי-חרדי בעיר בבחירות. ברוכי מכחיש כי קיים הסכם עם ברוורמן. בסיעת יהדות התורה מתמודדים למועצה מלבד ברוכי גם ישראל פרידמן, ברגמן שמעון אליהו וגנזלר יעקב אריה. 

בתוך כך, גם יו"ר הליכוד בעיר משה משה הביע תמיכה בראש העירייה איציק ברוורמן לקדנציה נוספת. "היה לי שיתוף פעולה מלא וטוב עם ראש העיר איציק ברוורמן בחמש השנים האחרונות. אנחנו שותפים בחזון שלי לגבי השכונות הוותיקות בעיר. אני מקווה שאת העשייה הברוכה שלנו נמשיך גם בקדנציה הבאה".

ביום ראשון הודיעה גם סיעת הצעירים תכל'ס על תמיכה בברוורמן.

איציק ברוורמן. צילום: גיל לרנר