רמי גרינברג בפגישה עם בנימין נתניהו. צילום: מתוך דף הפייסבוק של גרינברג

הבחירות לכנסת ה-21 ייערכו מחר ויביאו לסופו את מסע הבחירות והתעמולה של המפלגות השונות. בהתאם לעידן הדיגיטלי בו אנחנו חיים, חלק נכבד מהתעמולה התקיים בחודשים האחרונות ברשתות החברתיות השונות.

לאורך כל התקופה האחרונה, דף הפייסבוק הפרטי של ראש העירייה רמי גרינברג מלא בפוסטים פוליטיים ארציים שתומכים בליכוד ובראש הממשלה בנימין נתניהו, לצד כאלה שעוסקים בעשייתו.  גרינברג משתף פוסטים של נתניהו וגם מביע בו תמיכה מחוץ לרשתות ומנסה לשכנע תושבים להצביע לליכוד. זה לא מפתיע במיוחד, שכן גרינברג הוא איש ליכוד מנערותו ואף נפגש בחודש שעבר עם ראש הממשלה.

הפוסטים בפייסבוק מעוררים מחלוקת בקרב תושבים, שחלקם הצביעו לו לראשות העירייה אך לא תומכים בליכוד בבחירות בכנסת.

צילום: מתוך דף הפייסבוק פורום הפועל פתח תקוה

כך למשל, גרינברג שיתף פוסט בפורום אוהדי הפועל פ"ת בכדורגל, בו הוא מספר על השיפוץ שעשתה העירייה במתחם סירקין שבו משחקות קבוצות הנוער של הפועל. הוא הוסיף בין השאר: "בכדי שכל הטוב הזה יימשך, אנחנו צריכים גב חזק בממשלה, שימשיך להזרים לנו תקציבים לעיר ולספורט".

כאן כתב אחד האוהדים בתגובה: "שאפו על העבודות, אבל למה לערב גם פה פוליטיקה", לצד אוהדים אחרים שכתבו כי אין שום פסול בכך שראש העיר ינסה לקדם את המפלגה בה הוא חבר שנים ארוכות.

בתגובה לפוסט שפרסם תושב העיר, שהוסיף לתמונת הפרופיל שלו את סיסמת הבחירות של מפלגת "כחול לבן", כתב גרינברג: "רק מחל". כשאותו תושב כתב: "מגוחך שראש עיר בישראל מגיב על שינוי פרופיל של תושב עירו, מקווה אדוני ראש העיר שתשוב לשפיות אחרי הבחירות", גרינברג כתב בתגובה: "לא להתרגש וכדאי שאתה תשמור על שפיות ותגיב בצורה מכובדת על התבטאות דמוקרטית". אותו תושב הוסיף וכתב כי הצביע לגרינברג בבחירות לראשות העיר והוסיף: "הצבעתי לך בתור ראש העיר של כולם, לא רק של הליכוד".

יחד עם זאת, חשוב לציין כי תושבים רבים לא רואים בהתנהלותו של ראש העירייה כל פסול ואומרים שזה לגיטימי שגרינברג יביע את דעתו וישכנע בוחרים להצביע למפלגה שאליה הוא משתייך.

צילום: מתוך הפייסבוק

מלשכתו של גרינברג נמסר בתגובה: "ראש העיר רמי גרינברג מזוהה פוליטית עם תנועת הליכוד וככזה פועל בכלים העומדים לרשותו כדי לקדם את האידיאולוגיה של התנועה ובתוך כך, את בחירתו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה. כל ראשי הרשויות וחברי המועצה בארץ מזוהים פוליטית ובאופן טבעי אינם מסתירים את דעותיהם. כל אחד מחויב לקדם את האג'נדה שלו בדרך בה הוא מוצא לנכון, זה היופי שבדמוקרטיה ויש רק לברך על כך".