(צילום וידאו: ניצן ינקו)

השבוע פרסמנו כי ההסתדרות, בעלת השטח של קולנוע היכל בעיר, מעוניינת להקים מיזם נדל"ני במקום המבנה הישן וההיסטורי. עד עתה לא שמענו את עמדתו בנושא של ראש העירייה, רמי גרינברג. בשיחה שערכנו איתו בלשכתו הבוקר (חמישי) הוא חשף בפנינו את התכניות שלו.

מתברר כי התכנית של ההסתדרות מקבלת חיזוק מראש העירייה, רמי גרינברג, שסבור כי יש להקים במקום מתחם בילויים ופנאי שיכלול בתי קפה ומסעדות יחד עם דיור לזוגות צעירים. עם זאת, גרינברג סבור שצריך להשאיר "פינה חמה" (כדבריו) להיסטוריה של בית הקולנוע המיתולוגי.

אגב, תכנית דומה מקדם גרינברג גם סביב בניין העירייה הישן ואף הקמת מאות חניות תת קרקעיות שיקלו על מצוקת החנייה.

המבנה ההיסטורי של קולנוע היכל. צילום: מתן דויטש

כך אמר גרינברג: "לגבי כל התכניות שלנו בנושא מרכז העיר, אנחנו מקדמים עכשיו תכניות רבות לקחת את כל האזור הישן ולתת ליזמים שנמצאים בשטחים האלה לקדם פרויקטים במרכז העיר. זה אומר שבקומות הקרקע יהיו מסחר, בילוי פנאי, דברים ציבוריים לטובת התושבים במרכז העיר כמו מסעדות, בתי קפה ומרכזי בילוי. למעלה השאיפה היא לאפשר בנייה לזוגות צעירים כדי לחזק את מרכז העיר.

"יש לנו גם תכנית לגבי בניין העירייה, לקדם מסביבו עוד מרכזי בילוי ופנאי, להגדיל את היצע החניות ולמשוך למרכז העיר אוכלוסיות חדשות. זאת גם התכנית לגבי קולנוע היכל, נשמח בקומות הגבוהות יעשו דיור לזוגות צעירים ובקומות התחתונות מרכזי בילוי לטובת תושבי העיר כדי באמת להפריח את מרכז העיר".

האם אתה בעד לשמר את המבנה של קולנוע היכל?

"קולנוע היכל זה היה משהו היסטורי. צריכים במסגרת כל הפרויקט היפה שאמור להיות פה לעשות פינה חמה להיסטוריה של המקום. אני בטוח שזה משהו שייתן מענה ושאפשר להפוך את המקום הזה, כמו שהיה בעבר שוקק חיים להיות שוב שוקק חיים גם מבחינת האוכלוסייה וגם מבחינת הבילוי והפנאי".

רמי גרינברג בלשכת ראש העירייה. צילום: ניצן ינקו