נדיב ורסנו. צילום פרטי

אחד האתגרים העומדים לפני נבחר ציבור כלשהו הוא יכולתו להתמודד עם דברי ביקורת. לא מכבר הפיץ נדיב ורסנו (22), המגדיר את עצמו יו"ר סיעת כוח צעיר, סרטון ביקורת ברשת ובו נשמעים דברי ביקורת של תושבת העיר נגד רמי גרינברג. הסרטון הזה כנראה הגדיש את הסאה מבחינת ראש העירייה, וגרינברג פנה לורסנו בטלפון הפרטי וכתב לו בהודעת ווטסאפ, "אתה מוציא דיבה בלי סוף ובאובססיה אני מודיע לך שאני יתבע (טעות במקור) אותך בגין הוצאת דיבה".

ורסנו, דמות ססגונית ומוכרת בברנג'ה הפוליטית בעיר, טוען שהסיעה בראשותו מורכבת מצעירים שמסייעים לחברה ופועלים למען תושבים בכלל ולמען קשישים ונוער בפרט. לדבריו, התושבת מהסרטון האחרון, שמביעה אכזבה מתפקודו של גרינברג בנושא ניקיון הרחובות, היא שפנתה אליו.

בדברים שהיא מפנה לגרינברג בסרטון היא אומרת בין השאר, "חילקת פלאיירים שיש מהפך נקיון בעיר, שפתח־תקוה תהיה נקיה ויפה, ושום דבר מכל ההבטחות שלך לא קיימת. אתה לא דואג לנו לשכונות הוותיקות, לאזרחים הוותיקים... אני מאוד מצטערת שבחרתי בך. חשבתי שתהיה טוב מברוורמן אבל טעיתי טעות גדולה, אתה מאכזב...". בסיום הסרטון נשמע קריין שמכריז, "תושבי פתח תקוה מתחילים להתחרט שבחרו ברמי".

בעבר פרסם ורסנו כמה סרטונים ביקורתיים כלפי גרינברג בנושאים שונים כמו האבטחה בגני הילדים ותשלומי הארנונה. נדמה כי בסרטון האחרון פקעה סבלנותו של גרינברג.

רמי גרינברג. צילום: ריאן

ורסנו לא נשמע מודאג במיוחד. "לצערי, ראש העירייה בוחר לאיים בתביעה במקום לאפשר חופש ביטוי. הרעיון של איומים בתביעה, שככל הנראה נועדו להשתיק את הציבור אשר אינו תומך בו, לוקים בחסר ופוגעים בדמוקרטיה העירונית. התנהגות זאת אינה הולמת שום אדם, קל וחומר אינה ראויה לאדם שמבקש לייצג את הציבור. הדברים באים לידי ביטוי לא רק באיומים ובמכתבי הוצאת דיבה כמו שאנו יודעים, אלא גם בחסימת הציבור מתגובות בפייסבוק", הוא אומר.

יכול להיות שאתה הולך רחוק מדי בביקורת שלך?

"סיעת כוח צעיר מקפידה על אמת, על דרך ארץ ועל יושרה בכל דרכיה. כל מה שנאמר הוא בחזקת 'אמת דיברתי', ואין כאן שום עילה לתביעה בגין הוצאת דיבה".   

בסרטון הצגת את עמדתה של תושבת העיר בנוגע לניקיון. יש לך בעיה אישית עם גרינברג?

"ממש לא. לצערי, העיר אינה נקייה למרות שהוא אמר שידאג לכך לא מעט פעמים. תושבים מסוימים אינם מקבלים מענה ראוי לבקשותיהם כמו שהובטח להם במסע הבחירות שנוהל טרם כניסתו של ראש העירייה לתפקיד. נוסף על כך, אנו רואים את מספר המאבקים המתנהלים נגד ראש העירייה בכמה שכונות וכן את מספרן הרב של התלונות כלפיו בכל מקום".

גורם משפטי שמתמחה בתביעות לשון הרע אומר אחרי הצפייה בסרטון ש"מדובר בביקורת לגיטימית על התנהלות העירייה והעומד בראשה בכל הנוגע לניקיון בעיר. אין כאן שום אלמנט של דיבה אלא הבעת דעה".

מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "צר לנו שיש תושבים תמימים אשר מופעלים על ידי אנשים אחרים שמשלמים להם כדי לפגוע בראש העירייה ובעשייתו. אנו יודעים כי מאחורי הצעיר יש גורמים שמוציאים כספים, משאבים ואנרגיה כדי להשמיץ ולהציג מצג שווא. העניין מוכח, והמפעילים את הצעיר נחשפו ומוכרים לעירייה.

"בכל הנוגע לעשייתו של ראש העירייה, אי אפשר לערער עליה, ובכל פינה בעיר רואים שינוי ועשייה רבה וברוכה. לא נוכל לקבל ביקורת לא עניינית אשר מבקשת לנגח את פעילות העירייה ותו לא. בנוגע לביקורת עניינית, ראש העירייה פתוח לתושבים בכל עת, מקבל אותם למשרדו, מנהל איתם צ'אטים, מדבר איתם בפייסבוק לייב, מתכתב איתם בהודעות ובווטסאפ ומשקיע את כל מרצו כדי לעשות למען התושבים, לרווחתם ולשיפורה של פתח־תקוה עד שתהיה העיר המובילה בישראל".