דשא סינטטי בגן ילדים. צילום: דוברות העירייה

האם הפעם זה יקרה? ראש העירייה רמי גרינברג הודיע הבוקר (יום חמישי, 6.12) כי החליט להגדיל את התקציב המיועד להתקנת דשא סינטטי ולסינון חול בגני הילדים.

מהעירייה נמסר כי גרינברג הנחה להכין תכנית רב שנתית סדורה עד להשלמת התקנת המשטחים הסינטטיים בכל גני הילדים בעיר.

"יודגש כי משטחי הדשא יותקנו בחצר המשחקים בה ישתלב ארגז חול, בו יוכלו הילדים לשחק, וזאת לאור מחקרים בתחום החינוך לגיל הרך, בהם נמצא כי למשחק בחול יש תרומה אדירה להתפתחות הילד. בעת משחק בחול, הילד מפתח מגוון כישורים ובהם כישורים שכליים, רגשיים וחברתיים ובנוסף, הילד מפתח מוטוריקה קואורדינציה ותיאום עין יד".

הדשא שיותקן בגנים יהיה בעל מקדם בלימה, איכות ספיגה (ספיגת מכה) שהיא עד גובה של 2.40 מ'. המשטח ניתן לתחזוקה וניקוי ע"י שטיפה פשוטה, המים נספגים בו מתחת לדשא ומחלחלים לחול, והכי חשוב, החתולים אינם מוצאים עניין בדשא שאינו טבעי.

יצויין כי את ההבטחה בנוגע להתקנת דשא סינטטי בכל גני הילדים קיבלו ההורים כבר לפני מספר שנים בתקופת כהונתו של איציק ברוורמן, אולם היא לא מומשה ולמעלה מ-200 גני ילדים עדיין נמצאים עם חול מלוכלך ומסוכן לבריאות. חלק מהילדים אף סובלים מזיהומים בעור. במשך שנים ההורים מתלוננים, אבל בדרך כלל הם לא זוכים להתייחסות.

אתמול (רביעי) פרסמנו כי חבר המועצה אורי אהד דורש מהעירייה להקצות כ-4 מיליון שקלים מתקציב העירייה לצורך התקנת הדשא הסינטטי בכל גני הילדים באופן מיידי. במכתבו חשף אהד כי עלות התקנת דשא סינטטי בגן ילדים הינה כ-20 אלף שקלים.

אנחנו במיינט פתח תקוה נמשיך לעקוב אחרי הנושא ונוודא שהדשא הסינטטי אכן יורכב במהירות בכל גני הילדים בעיר למען בריאותם.