(צילומי וידאו: מור גפני-דור)

היום (חמישי, 21.3.19) נערכת העדלאידע המרכזית של פתח תקוה בהשתתפות אלפי אנשים. אירועים רבים ייערכו ברחוב חיים עוזר לכל אורכו והשמחה גדולה.

עדלאידע פתח תקוה 2019. צילום: מור גפני-דור

לרגל האירוע החגיגי, נסגרו כבישים רבים במרכז העיר לתנועה: החל מהשעה 06:00 עד השעה 16:00 רחוב חיים עוזר יהיה סגור מההסתדרות עד שטמפפר. כמו כן ייסגרו רחובות העלייה השניה, שפיגל, נורדאו מפינת מוהליבר, ההגנה, אוסישקין עד נחלת צבי.

החל מהשעה 06:00 עד השעה 15:00 רחוב שטמפפר סגור מוינגייט עד פינסקר, בר כוכבא מקטע פינת גולדנהירש (גולדנהירש פתוח), חובבי ציון בין מוהליבר לפינסקר. מומלץ לנסוע בתחבורה ציבורית או להגיע ברגל.

ראש העירייה רמי גרינברג מחלק בלונים לתושבים. צילום: מור גפני-דור

ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג הודיע בדף הפייסבוק שלו כי הוא הנחה לאפשר חנייה בחינם לתושבי העיר "כדי לעודד את המסחר, הבילוי, הפנאי והכיף בעיר שלנו. תמיד עם הלב והראש למען תושבי העיר היקרים שלנו".

הופעה של סמי הכבאי בכיכר המייסדים. צילום: מור גפני-דור

צילום: מור גפני-דור

השנה תתקיים חגיגת פורים במתכונת חדשה, הפנינג פורים במרכז העיר.

האירוע יתקיים ביום חמישי 21.3 בין השעות 14.00-9.00 במרכז העיר, לאורך רחוב חיים עוזר, כיכר המייסדים ורחבת העירייה. לאורך הרחובות והכיכרות יתקיימו סדנאות, הפעלות, מופעים, דוכנים, פינות הפעלה וכדומה.

צילום: מור גפני-דור

צילום: מור גפני-דור

בכיכר המייסדים יתקיימו סדנאות יצירה, מופע של להקות מקומיות, מופע של "הכוכבים מהטלוויזיה" (עם סמי הכבאי, תותית ועוד), ומופע תיפוף.

צילום: מור גפני-דור

צילום: מור גפני-דור

לאורך רחוב חיים עוזר יסתובבו דמויות שטח, הולכי קביים, חיות ענק כמו אריה ופיל בגובה 2 מ', ג'ירף בגובה 2.5 מ', זברה ענקית וחיות נוספות, סדנאות פעילות ויצירה, תחנות יריד ודוכני משחק, עמדת איפור, מתחמי יצירה, עמדת מגנטים, עמדות הסברה ופעילות של כוחות הביטחון, להקת מתופפים שתצעד לאורך הרחוב ומייצג קצב ענק עם עשרה רקדנים ומתופפים.

צילום: מור גפני-דור

ברחבת העירייה יתקיים מופע של הדמות הספרותית הפתח תקוואית "קופיקו", יופיעו להקות מקומיות, תפתח פינת אימוץ כלבים ויתקיים מופע של להקת Formula - המרענן הרשמי של עולם הפופ הישראלי!

צילום: מור גפני-דור

בתום האירועים יפתח גן החי ברחוב שרת לרווחת הציבור, ללא תשלום, בין השעות 16.00-14.00.

ראש העירייה רמי גרינברג בירך על התכנית ואמר: "נקיים השנה חגיגה עליזה במיוחד לתושבי העיר פתח תקוה ונפתח במסורת חדשה של קרנבל עשיר ומגוון, שמח וחגיגי כפי שעדלאידע צריכה להיות! אני מזמין את כולם לבוא וליהנות בחגיגה".

את קרנבל בג'ונגל יוזם ומפיק אגף אירועים, בניהולה של אלה איגלר.

צילום: מור גפני-דור