האפור הפך לאדום-לבן. רחוב צאלח שלום | צילום: מתן דויטש

תושבים ובאי רחוב צאלח שלום שבשכונת עמישב בפתח תקוה הופתעו השבוע לגלות שאבני שפת המדרכה משני צדי הכביש ברחוב נצבעו באדום-לבן, לדבריהם, ללא כל הכנה מראש. כעת, עליהם לתור אחר מקומות חניה ברחובות סמוכים.

הרחוב המרכזי והוותיק בשכונה מכיל 'בנייני רכבת' רבים ללא חניה מסודרת וגם גן ילדים, כך שהדיירים ברחוב וההורים שמגיעים אליו נהגו להחנות את רכבם בצמוד למדרכה. "זה לא לעניין לעשות מעכשיו סיבובים בניסיון למצוא חניה", אומרת תושבת הרחוב. "יש לי שני ילדים קטנים, מה אני אמורה לעשות בגשמים שעוד רגע יגיעו או כשאחזור מקניות? זה כאב ראש גדול וגם ככה אין מספיק חניות לכולם".  

דיירת אחרת מוסיפה: "תודיעו, תתריעו, תשקפו מה אתם מתכוונים לעשות ברחוב. גם כך מתבצעות כאן עבודות שמקשות על הניידות שלנו ועכשיו אין לנו היכן להחנות את הרכב. למיטב הבנתי, כל הרחוב עומד להיסגר בקרוב לצורך עבודות. אנחנו לא יודעים מה הלך הרוח עד שאנחנו רואים את העבודות בשטח, מבלי שנעודכן לפני".

"סימון הכביש באדום לבן נעשה ללא התראה מוקדמת", טוענת אם לילד במעון שבמרכז הרחוב. "העירייה לא דאגה להציב שילוט שיספק הסברים לשינויים בהסדרי התנועה ולכמה זמן הם תקפים. רכבים עמדו שם ופשוט סימנו את המדרכה בצמוד אליהם, ולא הותירו כמעט חניה ליד הגן.

"למרבית הדיירים ברחוב אין חניות בבניין וכעת אין להם איפה לחנות. לנו בתור הורים לילדים בגן יהיה קשה להגיע אליו בשעות הבוקר, בעיקר בימים חורפיים, שלא נדבר על הלחץ שיש ממילא בימי שישי. כנראה שלא תהיה לנו ברירה ונצטרך לעשות את הדרך ברגל".

מלשכת דובר העירייה נמסר: "כחלק ממדיניות ראש העיר, רמי גרינברג, לשיפור ושדרוג התשתיות ברחבי העיר פ"ת, חברת מיתב מבצעים ברחוב צאלח שלום עבודות לשדרוג קו הביוב. בתוך כך התבצעו במקום הסדרי תנועה חדשים למשך תקופת העבודות בלבד".