רועי לנדה. צילום: ריאן

שם: רועי לנדה.

גיל: 38.

מצב משפחתי: נשוי ואב לשלושה.

מגורים: שכונת אם המושבות.

מקצוע: שף ושותף (יחד עם דורי גוז) בקצביית ״הקצב במושבה״.

מדוע בחרת במקצוע? "זה משהו שבא מהבית. לסבתא שלי הייתה מסעדה עוד באיטליה וגם כאן בישראל. אני כבר למעלה מ־15 שנים בתחום המסעדנות והאירועים הפרטיים. לאחר שהקמתי משפחה חיפשתי עיסוק יציב יותר. עולם המסעדנות של היום הוא לא כמו פעם, אלא תובעני יותר. יש לי אהבה לבשר. הקצבייה נותנת לי מענה לתשוקה שיש לי לאוכל ולקולינריה, ומאפשרת אורח חיים משפחתי יותר". 

כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "12 שנה. אשתי אתי היא פתח־תקואית מלידה. החלטנו להקים את הבית שלנו פה, קרוב למשפחה שלה. אנחנו מתגוררים בשכונה נהדרת למשפחות צעירות".

מה הפינה האהובה עליך בעיר? "הקצבייה. גדלתי ברעננה, שהיא עיר קטנה וכולם מכירים בה את כולם. פתח־תקוה תמיד נראתה לי גדולה מדי, עד שהגעתי לשכונת אם המושבות, שמאוד מזכירה לי את המקום שבו גדלתי. פתיחת הקצבייה בלב השכונה מהווה עבורי אבן דרך בהחלטה להפוך את פתח־תקוה לבית שלי".

איזו חוויה משמעותית עברת בעיר? "הלידות של הילדים שלי. ברגע שמקימים משפחה, הכל משתנה ומקבל משמעות. סדר העדיפויות בחיים משתנה לעולמים".

מה היית רוצה לשנות בעיר? "יותר מקומות בילוי לתושבים בקבוצת הגיל שלי. רוב מקומות הבילוי משרתים בני נוער/אנשים בשנות העשרים, ולנו הנושקים לגיל 40 יש פחות היצע".

מה חסר לך בעיר? "מסעדה טובה ממש. יש המון רשתות ומסעדות בינוניות, אבל חסרה מסעדה איכותית שעובדת עם חומרי גלם איכותיים. הכוונה היא לא למנות פלצניות או יצירתיות במטבח, אלא למקום ייחודי שיגיש אוכל טוב".

מה הכי מעצבן אותך בעיר? "שאין השקעה במרכז העיר כמו שמשקיעים בפרבריה. אני אמנם חי בשכונת אם המושבות החדשה ואין לי תלונות, אבל חזות וטיפוח מרכז העיר טעונים שיפור. אני מאוד מאמין בעידוד עסקים קטנים ובמרכז העיר יש המון חנויות פרטיות קטנות שנלחמות לגמור את החודש. אני מאמין שאם מרכז העיר יהיה אטרקטיבי מבחינת נראות וניקיון, האזור יכול להתעורר מחדש". 

מה הכי מיוחד לטעמך בעיר? "שכונת אם המושבות, שהיא ממש כמו קיבוץ. כולם מכירים את כולם, הכל קרוב ונגיש. הילדים מקבלים איכות חיים 'כמו של פעם'". 

איך היית מתאר את העיר במשפט? "לפתח־תקוה תמיד הייתה סטיגמה שלילית. בעשור האחרון מתחולל שינוי  שאף עיר באזור המרכז לא עשתה. אם פעם היינו צריכים לנדוד עד תל אביב, היום יש לנו הכל מתחת לבית - מסעדות, מקומות בילוי ואוכלוסייה צעירה ותוססת".