כרמל מעודה תתחיל את תקופת החגים בכלא נוה תרצה: כך הוחלט היום בדיון שנערך בעניינה בבית המשפט המחוזי בלוד. עוד נקבע כי ב10.10 יוצגו בבית המשפט חלופות מעצר כשכרגע לא נמצאה כזו. 

מעודה בהארכת מעצר. צילום ארכיון: יריב כץ

כזכור, אמש חזרה בה דודתה של מעודה מכוונתה לאפשר לה לשהות בביתה שבשערי תקווה, לאחר שטענה כי מאז נודע על כך להורים, היא קיבלה איומים על חייה וכן חששה לחיי ילדיה. בעקבות כך, בוטלה גם ההפגנה שתוכננה על ידי הפעילים השונים. 

במהלך הדיון שהתקיים היום , עורכת הדין יפעת מאיר, המייצגת את ההורים ביקשה מהשופט להבהיר את הנקודה כי ההורים הם לא אלו שאיימו על המפקחים. לנקודה זו התייחס אתמול גם יוסי חברה, אב לילדה בגן שכתב בחשבון הפייסבוק שלו : " בזמן האחרון, נעשה על ההורים, ובפרט עלינו שמובילים את המאבק עליהום גדול. מה לא נאמר עלינו? אלימים, מסיתים, מחפשי דם. פתאום כרמל מעודה הפכה לקורבן בכל הסיפור הזה, היא בעצם זאת שמתעללים בה, לא עשרות הילדים הקטנים שלנו שאין להם יום ולילה מהסיוטים שהמפלצת הזאת גרמה להם".

"בואו נזכיר לכם קצת, האבסות והאכלות בקיא, מכות רצח כלפי תינוקות, השלטת טרור על המוח הקטן שלהם, ילדים עושים את הצרכים שלהם על עצמם כשהם עומדים שעות מול הקיר, הרעבות, ועוד דברים קשים שאתם מוזמנים להמשיך לקרוא מתוך כתב האישום.

"נכון, מדינת ישראל היא מדינת 'חוק'. בית המשפט המחוזי החליט להאריך את מעצרה עד תום הליכים, ובית המשפט העליון הפך את ההחלטה והחליט לשחררה למעצר בית. עם כל הכבוד למערכת המשפט, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, ובמדינה דמוקרטית זכות האזרח להפגין בצורה חוקית ללא הסתה ואלימות (מה שאנחנו מדגישים שוב ושוב).

"..אני כאן לא בשביל לתת לכם הסברים, כי השורה התחתונה אני נלחם למען הילדה שלי שסבלה, אני נלחם למען הילדים שסבלו בידי המפלצת הזאת. לאף אחד אין זכות להעביר ביקורת על הפעולות (החוקיות) שאנחנו מבצעים. מדובר בילדים שלנו, ואני מבחינתי אסיים להילחם נגדה רק אחרי שהיא תשלם את מלוא המחיר. שוב אני אדגיש, כל מי שיחתום עליה, ייקח אותה תחת חסותו, ידע, שאנחנו נגיע לכל מקום למחות, להפגין, לא לתת שקט ! מי אתם שתשפטו אותנו? אין לכם את הזכות.... תמיד תזכרו, אנחנו הקורבנות, לא חבורת המתעללות !".