קריית ארגוב. לבתים בתמונה אין קשר לכתבה. צילום: מתוך מפות גוגל

שכונת קריית ארגוב בפתח תקוה מתרחבת: קבינט הדיור אישר את התכנית להחלפת 240 יחידות הדיור הקיימות ב-1,060 דירות חדשות. במתחם זה יתקיים עירוב שימושים בדמות מגורים, מסחר ומוסדות ציבור.

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הגישה לאישור הותמ"ל שמונה מתחמים בערים פתח תקוה רמלה, רחובות, בת ים, עתלית ואשקלון. כ-4,890 יחידות הדיור הצפויות להיבנות, יחליפו את 1,220 יחידות הדיור הקיימות.

קבינט הדיור אישר התכניות, שצפויות לצאת בקרוב לדרך. שכונת קריית ארגוב הסמוכה לשעריה סמוכה לכביש 40 ויש בה עתודות קרקע להקמה ובנייה של מבני מגורים. הנגישות הטובה לכביש 471 וכביש 6 עשויה להפוך את האזור לאטרקטיבי מבחינת ביקוש למגורים. בשל כך צפויה גם הצלחה בתכנית הפינוי-בינוי באזור.

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן: "אנו מביאים לראשונה, לאחר עבודה מאומצת, מתחמים בערים שעד כה לא זכו לבצע התחדשות עירונית כלל. ההתחדשות העירונית בערים אלה, כמו גם בערים האחרות המיומנות בקידום התחדשות עירונית, תביא לשינוי ולשיפור אורח החיים של תושבי המתחמים. הדבר מהווה בשורה כלכלית וצדק חברתי עבור אוכלוסייה הזקוקה מאוד לדירות מגורים ממוגנות, ולמבני ציבור ותעסוקה נרחבים. אישור הקבינט יאיץ את התהליכים ויקצר את זמני ההמתנה הארוכים לקבלת אישורים".